Messi po vyrovnání rekordu: Mám radost, ale důležitější je výhra

Amsterodam – Argentinec Lionel Messi rozšířil svou sbírku o další úspěch. Ve středu se dvěma góly postaral o výhru fotbalistů Barcelony na hřišti Ajaxu Amsterodam (2:0) a se 71 brankami se s bývalým útočníkem Realu Madrid Raúlem dělí o střelecký rekord Ligy mistrů. "Mám z toho velkou radost. Je to opravdu skvělé, ale mnohem důležitější je, že jsme získali tři body a postoupili do osmifinále," řekl se svou tradiční skromností Messi.

Lionel Messi
zdroj: ABACA

Messi se proti Ajaxu poprvé trefil v 36. minutě hlavou a druhou branku přidal v 76. minutě, krátce po vyloučení domácího obránce Joëla Veltmana. "V prvním poločase jsme docela dlouho byli pod tlakem, protože jsme se špatně pohybovali a nechali jsme se zatlačit," uvedl Messi. "Nikdy jsme ale nepřestali věřit, že zápas zvládneme, a jsem rád, že i díky mně jsme to otočili," uvedl.

Sedmadvacetiletému Messimu na 71 branek stačilo 90 zápasů, tedy o 54 méně než Raúlovi. Rekord vyrovnal den poté, co stejnou šanci promarnil jeho velký rival Cristiano Ronaldo z Realu Madrid, který má na kontě 70 gólů. Není divu, že po zápase v Amsterodamu se dočkal pochvaly od trenéra i spoluhráčů. "Jestli je Messi nejlepší hráč světa? Samozřejmě. Je to nejlepší hráč, kterého jsem v životě viděl," řekl barcelonský kouč Luis Enrique.

Argentinský reprezentant si na žádný ze svých gólů nijak zvlášť nevzpomíná. "Nejlepší jsou samozřejmě ty z finálových zápasů, ale nakonec je stejně nejdůležitější celkové číslo," dodal. Messi navíc už v sobotu proti Almeríi může překonat další rekord. Ve španělské lize totiž má na kontě 250 branek a od historického maxima Telma Zarry ho dělí jediný gól.