ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Sparta má na EL zavřené sektory, proti rasismu chce bojovat kampaní

Velikost textu:

Praha - Sparta odehraje čtvrteční domácí utkání proti Hapoelu Beer-Sheva se čtyřmi prázdnými sektory. Je to disciplinární postih od UEFA, která trestá pražský klub za nevhodné projevy fanoušků v utkání s Interem Milán. S rasismem chce bojovat i sama Sparta, jež představila kampaň Ne rasismu.

UEFA přísně trestá diskriminační projevy fanoušků a uzavření sektorů nemusí být posledním trestem - v případě opakovaných prohřešků hrozí i uzavření stadionu. Nejen kvůli tomu Sparta zahajuje kampaň Ne rasismu.

"Věříme, že různými dílčími kroky jsme schopni prokázat, že v globálu Sparta i fanoušci rasismus odmítají a že jsme moderní klub, který se hlásí k principům moderní společnosti," řekl mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

přehrát video
Fotbalová Sparta spustila kampaň Ne rasismu

Kvůli rasistickým projevům ze strany italských fanoušků bylo přerušeno jarní utkání Sparty s Laziem Řím. Tehdejší oběť, obránce Costa, je spolu s Bořkem Dočkalem hlasem kampaně, kterou se Sparta proti rasismu vymezuje. "Vnímám to, jak je Costa skvělý člověk a osobnost a jak tyhle věci se ho přímo dotýkají a jak na to reaguje a tím pádem si umím představit to, jak to vnímají i ostatní, kterých se to týká," doplnil záložník Sparty Bořek Dočkal.

Sparta připravila speciální video "My jsme Sparta. A říkáme ne rasismu". K výzvě se připojil i bývalý hráč klubu Léo Kweuke.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.