Czech Aerobic Open

Plzeň porazila i díky Horváthovi portugalskou Coimbru 3:1

Plzeň - Fotbalisté Plzně vstoupili do základní skupiny Evropské ligy domácím vítězstvím 3:1 nad Académikou Coimbra. Vítěz Portugalského poháru sice vedl po gólu Wilsona Eduarda z brejku, ovšem Plzeň ve druhé půli potvrdila převahu a skóre otočila. Pomohl jí k tomu i kuriózní gól kapitána Pavla Horvátha hlavou po chybě brankáře. Vítězství zařídil Michal Ďuriš, v závěru tři body zpečetil František Rajtoral.

František Rajtoral z Plzně
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

On-line textový přenos

2012-09-20 20:51:49

Díky za pozornost a hezký večer. Už za chvíli začíná na ČT4 a našem webu přímý přenos dalšího utkání Evropské ligy mezi Lyonem a Spartou Praha.

93.

Plzeň má tři body, portugalskou Coimbru porazila 3:1.

93.

Darida měl hodně vychýlenou mušku, když chtěl ještě v poslední minutě zvýšit skóre.

91.

Rajtoral střídá, na hřiště jde místo něj zmíněný Malakjan.

91.

Horváth chtěl dát do sprintu míč Rajtoralovi, ale Nivaldo byl rychlejší.

90.

Na hřiště se ještě za Plzeň podívá Malakjan.

90.

Plzenští už si jen přihrávají na své plovině mezi sebou, nastavovat se však budou tři minuty.

89.

Ofsajd, v němž byl Martin Zeman. Fanoušci Plzně si mezitím užívají oslavnou mexickou vlnu.

87.

Procházka souboj s Cissém před vápnem nevyhrál.

86.

Fillo se snažil jak mohl, ale nakonec vhazují hosté, kteří nemají času nazbyt, chtějí-li ještě něco udělat se skóre.

85.

Zatím 15 faulů ve prospěch Académiky proti plzeňským sedmi.

85.

Nivaldo na Rajtorala neměl, vyřešil to za něj Reiner Ferreira a jeho centr. Edinho však fauloval, takže z akce nic nebylo.

84.

Další akci Académiky přerušil David Limberský.

82.

Žlutá karta pro Ogu za faul na Daridu. Académice už trochu tečou nervy.

80.

Hanousek perfektně odcentroval na Rajtorala a jeho hlavička končí v síti! Plzeň vede 3:1.

79.

10 845 diváků sleduje dnešní zápas v Doosan Areně.

78.

Souboj mezi Flaviem Ferreirou a Zemanem.

77.

Ostrý skluz Edinha, po němž zůstává na trávníku Pavel Horváth. Hráč portugalského týmu dostává po protestech domácích žlutou kartu.

76.

Nepřesná přihrávka Plzně měla za následek útok Nivalda. Moc se mu ale nepovedl.

75.

Ze hry jde Ďuriš, zakopat si na posledních patnáct minut přijde Fillo.

75.

Ďuriš v ofsajdu, rozehrávat budou Portugalci. Vrba chystá střídání.

74.

Marinho neměl přesnou mušku, jeho střela zpoza šestnáctky šla vysoko nad.

73.

Další střídání na straně Académiky. Dolů jde Makelele za Edinha.

72.

Výhoda pro Plzeň a v tu chvíli chtěl z dálky překvapit Horváth. Ricardo však byl na pozoru.

70.

Eduardo zakončoval útočnou akci Coimbry, ale Kozáčika tentokrát nezaskočil.

69.

Eduardo si vzal do parády Řezníka, vzápětí se na zem poroučel i Darida.

68.

Čišovský to zkoušel dlouhou střelou na Zemana, ale ten výhodu rohového kopu nevybojoval.

64.

Keitu na hřišti vystřídal Ugochukwu.

63.

Darida zůstává po střetu s Makelelem na zemi. Už se ale zvedá.

62.

Dúriš už prakticky překonal gólmana Coimbry. Na brankové čáře ale zachránili svůj tým od pohromy portugalští obránci.

60.

Plzeň střídá. Jakuba Horu nahrazuje Martin Zeman.

57.

Michal Ďuriš se objevil naprosto nekrytý před brankou soupeře a s přehledem poslal hlavou Limberského centr do sítě.

57.

Plzeň vede 2:1

55.

Pavel Horváth vyslal do velké šance Rajtorala. Ten se ve vápně okamžitě poroučel k zemi. Penalta se správně nepískala.

53.

Čišovský čistě odstavil Makeleleho, rychlý protiútok Viktorie se ale nekonal.

52.

Plzeňský centr do vápna Rajtorala nenašel. Plzeň ale rozehrává rohový kop.

51.

Procházka se po narážečce s Horváthem dostal do obrovské šance. Obtěžován obráncem ale pořádně nezakončil ani nepřihrál.

50.

Řezník se probil do šestnáctky, tam ale snadno přišel o míč.

49.

Čišovského dlouhý nákop nikoho nenašel.

48.

Pavel Horváth vidí žlutou kartu po roztržce se Cissém. Kartu rozhodčí ukázal i hráči Coimbry.

47.

Plzeňstí kombinovali u rohového praporku, nakonec však míč skončil v autu.

46.

Gól Plzně vstřelil po rohovém kopu Daridy Pavel Horváth i s přispěním stínujícího Jakuba Hory.

46.

Plzeň vyrovnává na 1:1.

45.0

A rozhodčí zahájil druhý poločas.

45.

Závěrečný hvizd, po prvním poločase prohrává Plzeň s Coimbrou 0:1. Domácí měli sice více ze hry a vypracovali si takřka všechny šance, při Académice však stálo štěstí. Za čtvrt hodiny začíná druhý poločas.

45.

Čišovský si vyměnil dvakrát míč s Hanouskem, hledal někoho u portugalské obrany, jenže zbytečně.

44.

Opět se hraje spíše ve středu, míč ovládají Portugalci. Plzeň na ně doráží, ale vypadá to, že první poločas chce návštěva z jihu dohrát bez stresu.

43.

Čišovského povalil Cissé, hlavní rozhodčí mu musí domluvit.

42.

Coimbra nemá kam spěchat, hraje velice zvolna.

41.

Procházka musel řešit problém v obraně. Uklizeno.

41.

Centr Rajtorala, Hanousek se však k míči pořádně nedostal.

38.

Plzeň faulovala a Coimbra zahrávala nebezpečný centr, který musel likvidovat Procházka před Kozáčikem.

36.

Coimbra po dlouhém útlumu u míče, jenže Cissé vše zkazil, a tak se k balonu dostal Ďuriš. Ten byl stáhlý hluboko vzadu.

35.

Hezký Horváthův pas na Ďuriše, těsně před branku mu naběhl Hanousek, jenže do střely se mu dostal Reiner Ferreira.

33.

Někteří hráči Académiky reklamovali Horváthovu ruku, ale sudí ukazuje: "Hrajte dál."

32.

Řezníkův přetažený centr na Horu, míč skončil v zámezí.

31.

Coimbra je v rozehrávce až smrtelně pomalá.

30.

Horváth výborně dlouhým pasem přes celé hřiště přihrál Rajtoralovi, jenže tomu zkomplikoval zpracování míče a následně zakončení Ferreira.

29.

Plzeň to zkouší středem hřiště přes Daridu, ale tudy cesta nevede.

28.

Od gólu Coimbry se portugalský tým opět ani jednou nepředvedl. Hanousek naopak na druhé straně centroval na Limberského, jenže moc vysoko.

26.

Daridův faul na vracejícího se Keitu, následně chtěl Ďuriš zakončovat, ale Ricardo chytil tak, že si ještě v pohodě mohl číst noviny.

25.

Pokračovat chtěl Rajtoral, ale byl v ofsajdu. A vzápětí hned další ofsajd v útoku.

24.

Přízemní centr si zpracoval těsně před vápnem Ďuriš, ale z otočky už toho moc udělat nestačil.

22.

Ferreira dostal žlutou kartu za faul na Limberského.

22.

Velká šance na odpověď pro Plzeň zůstává nevyužita poté, co Procházka hlavou orazítkoval břevno. Ďuriš pak ještě zkoušel reklamovat ruku ve vápně, ale nebyl vyslyšen.

20.

Horváth nepřesně centroval a Cissé vyrazil na zteč. Z brejku přihrál Eduardovi, který pohodově zakončil. Plzeň - Coimbra 0:1.

18.

Lehce přetáhlý centr Horvátha vletěl do vápna, Ďuriš se pokoušel o nůžky, ale míč byl v tu dobu už daleko před bránou.

18.

Další rohový kop pro Plzeň. Řezník zkoušel centrovat, ale trefil Nivalda.

17.

Plzeň zatím téměř všechny akce rozehrává zleva.

16.

Rajtoral v několikametrovém ofsajdu.

15.

Ďuriš si nabíhal do šestnáctky na slušný balon, Ricardo ale byl na svém místě. Plzeň znovu útočí, Coimbra se takřka nedostane za polovinu hřiště.

14.

Galo vyslal vysoký centr na plzeňskou branku a Kozáčik měl co dělat, aby míč plně kontroloval.

12.

Limberský poslal do vápna přihrávku Ďurišovi, ten neměl prostor k zakončení, protože byl okamžitě obklopen třemi hráči Coimbry.

10.

Coimbra je zatím téměř neviditelná, po deseti minutách Kozáčika ani jednou neohrozila.

8.

Horváth technicky vyslal z přímáku pozdrav na Ricarda, ten si s míčem bezpečně poradil.

8.

Plzeň je aktivní, Rajtoral vypálil jedovatou dělovku na Ricarda, ten míč vytáhnul nad bránu.

7.

Horváth poslal po jednom z rohů balon na bližší tyč hostů, střela však byla poměrně mírná a brankář Ricardo s ní neměl velký problém.

6.

Horváth výborně nahrál Horovi, který si skvěle naběhl do volného prostoru, míč šel ale po jeho střele mimo.

5.

Ofsajd Hanouska, k balonu se dostávají Portugalci.

4.

Procházka dal Horváthovi slušný pas, záložník ale měl problém se zpracováním míče.

3.

Hezká přihrávka Horvátha našla Ďuriše, ale Ferreira útočníkovu střelu na poslední chvíli zablokoval.

2.

Faul hostů, Plzenští se rozehrávali několika hlavičkami ve středu pole.

1.

První poločas duelu byl právě zahájen, domácí u míče.

2012-09-20 18:59:10

Plzeňská Doosan Arena už bouří, hráči obou týmů jsou nastoupeni na trávníku. Ještě nezbytné oficiality a za moment se půjde na věc.

2012-09-20 18:58:17

"Ve skupině je jeden favorit, a to Atlético. Pak jsou tam tři mužstva, která budou bojovat o jedno postupové místo. Všichni máme stejné výchozí postavení," řekl trenér Plzně Pavel Vrba. "Chceme udělat maximum pro to, abychom skončili do druhého místa. K tomu je třeba s Coimbrou bodovat a pokud možno maximálně."

2012-09-20 18:57:49

Plzeňský trenér Pavel Vrba studoval soupeře ve třech utkáních. "Nejprve v Superpoháru s Portem, kdy Coimbra ukazovala velmi dobře organizovanou defenzivu. Čekala na protiútoky, v čemž byla silná," hodnotil Vrba. "Pak jsem viděl další dva zápasy, kdy musela více tvořit. Mají silné individuality v ofenzivě, které se umí prosazovat jeden na jednoho. Na to si musíme dát pozor, protože v ofenzivě jsou určitě silnější než v obraně," dodal.

2012-09-20 18:57:12

Za defenzivou Coimbry stojí sedmatřicetiletý trenér Pedro Emanuel, který teprve před třemi roky ukončil aktivní kariéru obránce. Jako hráč vyhrál Ligu mistrů s Portem (2004), kde strávil většinu kariéry. Také zde zahájil svou trenérskou profesi jako asistent Andrého Villase Boase, a byl tak u triumfu v Evropské lize 2011.

2012-09-20 18:56:47

Coimbra má na kontě v sezoně pouze čtyři soutěžní utkání, z nichž ani jedno nevyhrála (prohra v Superpoháru a tři ligové remízy), Plzeň už má za sebou 14 zápasů, z nichž deset vyhrála, a vede českou ligu.

2012-09-20 18:53:16

Dobrý večer, vítáme vás u on-line přenosu k utkání základní skupiny Evropské ligy mezi Plzní a Coimbrou. Ta v minulé sezoně skončila v lize až třináctá, ale do EL postoupila jako vítěz Portugalského poháru.

Plzeň se tak hned na úvod dostala na jedno ze dvou postupových míst společně s Atlétikem Madrid, které zvítězilo na hřišti Hapoelu Tel Aviv 3:0. Právě na hřišti Atlétika se Plzeň představí příště 4. října. Viktoria nastoupila bez zraněného útočníka Bakoše, kterého zastoupil Ďuriš, vracející se naopak po zlomenině prstu na noze. V sestavě nechyběl kapitán Horváth, který se potýkal s poraněním lýtka, ovšem při utkání to nedával najevo.

Coimbra byla zalezlá, pak se zahryzla

Od úvodních minut rozdával precizní přihrávky za obranu a vytvářel šance pro spoluhráče. Jenže Horovi trvalo zpracování příliš dlouho, a tak mu střelu zablokoval jeden z obránců, Rajtorala zase vychytal brankář Ricardo.

Plzeň byla mnohem aktivnější než portugalský soupeř a především po stranách ho přehrávala, paradoxně to ale byla Coimbra, kdo udeřil. Portugalci čekali na rychlý brejk, který přišel v 19. minutě. Cissé utekl po levé straně, poslal před branku milimetrovou přihrávku přesně mezi brankáře Kozáčika a vracející se obránce na nabíhajícího Wilsona Eduarda a nejčerstvější posila ze Sportingu Lisabon otevřela skóre.

Viktoriáni se snažili rychle odpovědět, ovšem Procházka po rohovém kopu hlavičkoval jen do břevna. Pak Horváth našel další přesnou přihrávkou Ďuriše, který ještě hledal Hanouska, ze závaru ve vápně ale nakonec nic nebylo a míč ukryl do náruče gólman.

Utkání Viktoria Plzeň - Académica Coimbra

Zatímco v první půli to byla ze strany Plzně přehlídka nevyužitých šancí, hned po změně stran přišel gól v podstatě z ničeho. Darida zahrál rohový kop a na první pohled ne zrovna povedeně, Horváth hlavou prodloužil před branku, míč se ale snášel vysokým obloukem přesně pod břevno. Gólman Ricardo však pod tlakem dobíhajícího Hory zazmatkoval a nechal míč propadnout do branky.

Plzeňské góly - všechny hlavou

Šťastné srovnání polilo domácí živou vodou a vytvářeli si šanci za šancí, jenže selhávali v zakončení. Uspěl až Ďuriš, který si na malém vápně naskočil na centr Limberského a prudkou hlavičkou zajistil Plzni vedení. Včetně předkol tak vstřelil už svůj šestý gól v sedmém utkání letošní sezony Evropské ligy.

Sestřih a ohlasy po zápase Plzeň - Coimbra

Plzeň mohla vedení ještě navýšit, když Hanousek obstřelil brankáře, ale na brankové čáře zažehnal nebezpečí jeden z obránců Coimbry. Portugalský celek potvrzoval, že mu vyhovuje hlavně brejková hra, zatímco tvoření hry mu příliš nešlo. A tak ho Plzeň potrestala vlastní medicínou - brejkem. Hanousek se na levé straně uvolnil, nacentroval před branku, kde Rajtoral přeskočil obránce a potvrdil plzeňské vítězství. Všechny tři góly tak padly hlavou.

Viktoria Plzeň - Académica Coimbra 3:1 (0:1)Branky: 46. Horváth, 58. Ďuriš, 80. Rajtoral - 19. Wilson Eduardo. Rozhodčí: Kaasik - Mutli, Vinogradov (všichni Est.). ŽK: Horváth, Kozáčik - Hallíš, Cissé, Ogu. Diváci: 10 845.