ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Kouč Hodgson chce omladit anglický tým

Velikost textu:

Doněck - Trenér anglických fotbalistů Roy Hodgson plánuje po vyřazení ve čtvrtfinále evropského šampionátu od Itálie částečně omladit tým. Nastala podle něj ideální doba na to dát příležitost dalším hráčům, kteří si svými výkony říkají o start v reprezentaci. Hodgson prý zařadí některé nováčky už do nominace pro srpnové přípravné utkaní, které budou Angličané hrát shodou okolností znovu proti Itálii.

Roy Hodgson
Roy Hodgson

"Určitě uvidíte nějakou obměnu. Tenhle zápas pro mě bude ideální příležitostí podívat se na hráče, kteří tu s námi nebyli a možná cítí, že tu měli být. Chci vidět, jestli dovedou zvednout kvalitu našeho týmu," řekl Hodgson novinářům.

Po vyřazení z Eura pomalu začíná myslet na kvalifikaci o světový šampionát v roce 2014, která začne na podzim. Cítí, že národní tým potřebuje trochu oživit. "Až kvalifikace začne, budeme muset najít správnou rovnováhu mezi zkušeností a elánem mladíků. Budeme muset míchat tým z hráčů, které jsem viděl tady na mistrovství, a z těch dalších z Premier League," podotkl čtyřiašedesátiletý trenér.

Je přesvědčen, že Angličané jsou schopni se zlepšovat. "Věřím, že jeden nebo dva hráči, kteří silně klepou na dveře reprezentace, budou tou správnou volbou," řekl.

"Za každou cenu musíme udržet prvky z uplynulého turnaje: naši disciplinovanou defenzivu, organizaci hry a týmovou práci a silnou touhu nosit anglický dres. Když k tomu přidáme elán nových mladíků, můžeme hodně dokázat," mínil Hodgson, který převzal anglický národní tým teprve měsíc před startem Eura.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.