ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Španělé chtějí prolomit smůlu s Francií

Velikost textu:

Doněck – Fotbalisty Španělska čeká další překážka v cestě za obhajobou titulu mistrů Evropy. V sobotním čtvrtfinále narazí v Doněcku na Francii, se kterou v dosavadních šesti soutěžních zápasech nevyhráli a hned pětkrát s ní prohráli.

Španělé slaví postup
Španělé slaví postup

Španělé sice tři z posledních čtyř vzájemných zápasů vyhráli, ale vždy šlo jen o přípravu. V soutěžních duelech má navrch jasně Francie, která vyhrála čtvrtfinále ME 2000 či osmifinále MS 2006, do kterého zasáhlo šest ze současných španělských reprezentantů.

"Od té doby se toho hodně změnilo a věříme, že to potvrdíme a převáží rovnováha sil na španělskou stranu," řekl útočník Fernando Torres. "Negativní bilance se dá vždy zlomit a tento španělský tým už několikrát přepsal historii, tak proč ne tentokrát," dodal.

Španělům nahrává i fakt, že francouzská defenziva bude postrádat klíčového stopera Philippeho Mexese, který má trest za žluté karty. Navíc se francouzští hráči údajně pohádali po závěrečném utkání skupiny se Švédskem, které prohráli 0:2.

"Byla tam určitá výměna názorů, protože jsme nehráli dobře. Ale je normální, že po takovém utkání přijdou emoce. Naopak by bylo špatně, kdyby se mlčelo," řekl trenér Laurent Blanc. Atmosféra se však prý už uklidnila a hráči se koncentrují jen na zápas.

Právě koncentrace bude pro utkání klíčová, jelikož Španělé v posledních letech předvádí fotbal, při kterém drží míč a čekají na sebemenší nepozornost soupeře, aby mohli udeřit. To jim přineslo titul mistrů Evropy i světa.

"Hodně Španělsko respektujeme, protože v posledních letech nastavili standard zbytku světa. Když proti nim hrajete, tak musíte být takticky disciplinovaní a nedat jim prostor," prohlásil francouzský záložník Florent Malouda. "Musíme bránit dobře jako tým, ale jen to stačit k výhře nebude. Když dáme gól jako první, tak bychom mohli nahlodat jejich sebevědomí," dodal.

Španělé se podrobně připravují na útočníka Francie Karima Benzemu, který byl v dresu Realu čtvrtým nejlepším střelcem uplynulé sezony španělské ligy. "Je to jeden z nejnebezpečnějších útočníků na světě. To je také vysvětlení toho, že hraje tam, kde hraje, a umí to, co umí. Musíme si na něj dát velký pozor, ale to samé platí u Francka Ribéryho a Samira Nasriho," řekl náhradní brankář Víctor Valdés.

přehrát video
Sestřih utkání Španělsko - Chorvatsko

Malouda zas varuje před španělským útočníkem Fernandem Torresem, se kterým hraje v Chelsea. "Na konci sezony se dostal do skvělé formy a potvrzuje to i na turnaji. Stále je to jeden z nejlepších útočníků světa, který dokáže sám pokořit obranu soupeře," musíme si na něj dát pozor," prohlásil Malouda.

Španělsko neprohrálo už 17 soutěžních zápasů, z nichž 16 vyhrálo. Na turnaji nejprve remizovalo 1:1 s Itálií a poté porazilo 4:0 Iry a 1:0 Chorvaty. Francie zas remizovala 1:1 s Anglií, následně vyhrála 2:0 nad Ukrajinou, ale skupinu uzavřela prohrou se Švédskem. Sobotní čtvrtfinálový duel se hraje v Doněcku od 20:45. Utkání řídí italský sudí Nicola Rizzoli.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.