ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Když po Euru nepřijde nabídka, zakotvím nastálo v Plzni, říká Petržela

Velikost textu:

Praha - Jako poslední šanci na premiérové zahraniční angažmá v životě bere červnové fotbalové mistrovství Evropy záložník národního týmu Milan Petržela. Na druhou stranu je ale v Plzni spokojený a nechce ji opouštět za každou cenu. Na evropském šampionátu prý má v 28 letech pravděpodobně poslední možnost zaujmout zahraniční kluby. "Myslím si, že když už po Euru nic nedojde, tak asi zakotvím nastálo v Plzni," řekl Petržela na dnešním setkání s novináři v Praze.

Milan Petržela
Milan Petržela

"Fotbalista hraje proto, aby šel do zahraničí a zabezpečil se, co si budeme vykládat. Momentálně je však v Plzni dobře a nemá cenu nikam utíkat. Záleží na jednání s klubem a manažerem," uvedl rodák z Hoštic-Heroltovic, který před vrcholem sezony prý ani o možném přestupu nepřemýšlí. Vysněnou soutěž nemá, ale určitě by nezamířil do horšího klubu, než je Plzeň. "Nešel bych hrát někde o záchranu nebo o desáté místo, když tady budu na očích, mohu hrát o špičku a budeme předvádět dobrý fotbal," prohlásil Petržela.

O možné dovolené pro reprezentanty ze západočeského týmu prý nechce trenér Pavel Vrba příliš diskutovat. "Než jsme odjížděli, tak jsme se o tom s ním chtěli bavit, ale on to vždycky nějak zazdil a nikdy nám nic pořádného neřekl," přiblížil hráč s 213 prvoligovými starty a 26 vstřelenými góly. Prodloužení sezony mu rozhodně nevadí. "Euro je zpestření a největší věc pro fotbalisty, co může být. Člověk si ani neříká, že neměl dovolenou a musel být tady. To je naopak čest a já to beru tak, že jsem strašně šťastný, že jsem se dostal na takhle velký turnaj," uvedl Petržela.

Postup ze skupiny A, v níž se český tým střetne s Ruskem, Řeckem a domácím Polskem, si přeje i proto, že by v dějišti turnaje oslavil 29. narozeniny. "Můj největší dárek by byl, kdybychom v té době ještě byli v Polsku, tak uvidíme, jestli to klapne," podotkl bývalý hráč Slovácka, Sparty Praha nebo Jablonce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.