ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Do Českých Budějovic přichází obránce Lengyel

Velikost textu:

České Budějovice – Fotbalový obránce Roman Lengyel se vrací do svého mateřského klubu na jihu Čech. Po odchodu z ruského Rostova by měl v Dynamu České Budějovice zacetil mezeru v obraně. Vedení klubu nabídkou pro svého odchovance reagovalo na přestup Slováka Mariána Jarabici do polského Krakova, Martin Leština navíc utrpěl dlouhodobé zranění. Zdravotní problémy má i další defenzivní hráč Jan Riegel.

Roman Lengyel
Roman Lengyel
Otevřít galerii
 • Roman Lengyel zdroj: forum.fifam.ru https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Logo Dynama České Budějovice autor: ČT24, zdroj: dynamocb.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Lengyel se do rodných Českých Budějovic vrací po jedenácti letech. Po odchodu z Dynama oblékal dres pražské Sparty, kde se však příliš neprosadil a následně zamířil do Teplic. V roce 2004 přestoupil do Ruska, kde hrál za Saturn Ramenskoje, Krasnodar a naposledy Rostov. "I přes celkem dobrý start do nové sezony se snažíme udělat maximum pro posílení kádru, abychom v lize hráli více než důstojnou roli. Proto jsme se již od léta snažili dotáhnout Romanův příchod a jsme velmi rádi, že se to konečně povedlo," uvedl dnes generální manažer Jihočechů Jiří Kotrba na klubovém webu.

Jednatřicetiletý Lengyel je použitelný na více postech, může nastupovat také v záloze. Jeho předností je dobrá hra hlavou při standardních situacích. V české lize Lengyel odehrál 130 zápasů a vstřelil čtyři góly. Za Jihočechy nastoupil k 56 duelům, ve kterých zaznamenal dvě branky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.