ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Řepka za plivanec pyká. Disciplinárka mu pozastavila činnost

Velikost textu:
aktualizováno 29. 7. 2010 20:41

Praha - Disciplinární komise fotbalového svazu dnes s okamžitou platností pozastavila činnost sparťanskému kapitánovi Tomáši Řepkovi za to, že v sobotním ligovém utkání plivl na Ladislava Volešáka ze Slovácka. Řepka, kterého prý za jeho přestupek už nespecifikovaným způsobem potrestala i Sparta, tak nesmí v neděli nastoupit v Českých Budějovicích. Komise si Řepku předvolala na své další zasedání příští čtvrtek, kdy s ním oficiálně zahájí řízení. Na něm má také rozhodnout o konečné výši trestu. Informoval o tom mluvčí komise Jaroslav Kolář.

Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
Otevřít galerii
 • Tomáš Řepka autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/205/20466.jpg?1209996202
 • Sparťanský kapitán Tomáš Řepka a Ladislav Volešák ze Slovácka autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1833/183253.jpg?1280408861

Podle něj se Řepkovi bude vyměřovat trest podle příkladového sazebníku, kde je hrubé nesportovní chování, jak komise Řepkův čin ohodnotila, stanovena sazba zákazu startu na dva až osm zápasů. Už dnes disciplinární komise pozastavila Řepkovi činnost, protože se její členové shodli na tom, že se šestatřicetiletý obránce dopustil nesportovního chování.

Rozhodčí a delegát si při zápasu Sparty se Slováckem incidentu nevšimli, a tudíž se o něm nezmínili v zápisu o utkání. Komise však vycházela ze záběrů České televize, které Řepkovo plivnutí odhalily, což vzápětí potvrdil i Volešák.

Sparta dnešní verdikt disciplinární komise přijala bez námitek. Řepka je podle tiskového mluvčího klubu Ondřeje Kasíka připraven příští čtvrtek dorazit na jednání, kde by se měl dozvědět, jak bude potrestán. "Sparta i Tomáš rozhodnutí komise akceptují. Nemáme problémy se za týden zúčastnit zasedání komise," uvedl Kasík. 

Vedení Sparty prý Řepkův incident už také projednávalo a kapitán týmu byl potrestán, ale Kasík odmítl postih konkretizovat. "Pro Tomáše vyplývají interní sankce z jeho profesionální smlouvy," řekl Kasík na adresu hráče, jenž má za sebou řadu disciplinárních prohřešků.

přehrát video
Řepka má od disciplinárky stopku
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.