ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Disciplinárka ve čtvrtek rozhodne, zda potrestá Řepku

Velikost textu:

Praha - Disciplinární komise fotbalového svazu na svém pravidelném čtvrtečním zasedání rozhodne, zda zahájí řízení s kapitánem pražské Sparty Tomášem Řepkou. Ten totiž podle záběrů České televize v sobotním ligovém utkání plivl na záložníka Slovácka Ladislava Volešáka, který to také potvrdil. Disciplinárka případ začne studovat ve čtvrtek. Pokud by ale Řepku usvědčila z nesportovního chování, může hned sparťanského zadáka potrestat zastavením činnosti.

Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
Otevřít galerii
 • Tomáš Řepka autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/205/20466.jpg?1209996202
 • Tomáš Řepka autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1786/178571.jpg?1278613401

Představitelé komise však zatím nechtějí předjímat, jaký postoj k případu zaujmou. "Budeme postupovat naprosto stejně jako v jiných podobných případech. Ve čtvrtek se sejde komise, prostuduje zápisy rozhodčího a delegáta, zhlédne videozáznamy a podle toho rozhodne o dalším postupu," řekl předseda komise Jiří Golda, který prý už v ČT záznam inkriminované situace viděl. 

Podle disciplinárního řádu Řepkovi v případě prokázání plivance hrozí obvinění z nesportovního chování a "stopka" na jeden až čtyři soutěžní zápasy. Podle tiskového mluvčího komise Jaroslava Koláře disciplinárka může udělit trest už ve čtvrtek, pokud shledá, že se Řepka opravdu provinil. Tedy ještě předtím, než se hráč osobně dostaví na další zasedání komise.

Disciplinárka takto třeba loni v září postupovala v případě faulujícího útočníka Slovácka Petra Švancary, který loktem zranil Jakuba Heidenreicha. Švancara tehdy hned obdržel šestizápasový distanc.

přehrát video
Řepka možná odskáče plivnutí na Volešáka
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.