ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Novým koučem brazilských fotbalistů je Menezes

Velikost textu:
aktualizováno 24. 7. 2010 17:05

Sao Paulo - Novým trenérem brazilské fotbalové reprezentace se stal dosavadní kouč Corinthians Mano Menezes. Nahradil tak dosavadního lodivoda Brazilců Carlose Dungu. Svaz se na osmačtyřicetiletého trenéra zaměřil poté, co předchozího kandidáta Muricyho Ramalha odmítlo uvolnit Fluminense. Menezes je jedním z trojice koučů, o které měli svazoví funkcionáři již dříve zájem. V pátek oslovil Teixeira trenéra Fluminense Ramalha, jeho klub mu ale vzápětí nedal svolení k odchodu a z angažmá čtyřiapadesátiletého kouče sešlo.

Mano Menezes
Mano Menezes
Otevřít galerii
 • Mano Menezes zdroj: bp.blogspot.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Brazílie - KLDR zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Menezes se ujal týmu Corinthians po sestupu do druhé ligy v roce 2008 a pomohl mu k návratu do nejvyšší soutěže. V posledním ročníku pak s mužstvem ze Sao Paula vybojoval pohárové vítězství. Z druhé ligy předtím vytáhl i Grémio. "Naše rozhodnutí ovlivnilo to, že potřebujeme zahájit okamžité přebudování národního týmu," uvedl pro svazové stránky prezident federace Ricardo Teixeira s tím, že Menezes do takové koncepce zapadá.

"Celé Brazílii chci říct, že nabídku oficiálně se spokojeností a pýchou
přijímám," uvedl dnes Menezes na tiskové konferenci. Reprezentace pětinásobných mistrů světa se pod novým trenérem poprvé sejde před přípravným utkáním proti Spojeným státům americkým, které je na programu 10. srpna v New Jersey. U brazilské reprezentace skončil po porážce s Nizozemskem ve čtvrtfinále světového šampionátu Dunga, jenž tým vedl čtyři roky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.