ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Výstavba stadionu pro Euro 2012 ve Lvově se zastavila

Velikost textu:

Kyjev - Výstavba fotbalového stadionu v západoukrajinském Lvově, který má být hostitelem mistrovství Evropy v roce 2012, se dnes znovu zastavila. V důsledku sporů mezi generálním dodavatelem a investorem stavby je projekt ohrožen. Mistrovství Evropy má v roce 2012 uspořádat Ukrajina společně s Polskem. Zatímco polská strana výraznější starosti s přípravou nemá, hospodářské problémy na Ukrajině výstavbu výrazně brzdí.

Euro 2012
Euro 2012
Otevřít galerii
 • Euro 2012 autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • UEFA zdroj: uefa.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V Polsku se bude hrát ve Varšavě, Gdaňsku, Vratislavi a Poznani, na Ukrajině vedle Lvova v Doněcku, Charkově a hlavním městě Kyjevě, kde se 1. července 2012 odehraje i finále.

Ukrajina dostala ze strany UEFA už několik varování kvůli stavebním prodlevám. Naposledy koncem letošního ledna upozornilo vedení evropského fotbalu, že zdržení prací zejména ve Lvově začíná být neudržitelné. A dnešní zprávy ze západu Ukrajiny obavy jen potvrdily.Investor stavby, kterým je město Lvov, poukazuje na chyby v práci generálního dodavatele, podle dodavatelské firmy Azovinteks může za zdržení špatný projekt. "Tato situace poškozuje pověst Ukrajiny a je neudržitelná," stěžuje si v dnešním prohlášení vedení Azovinteksu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.