ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

U fotbalistů Jižní Afriky skončil kouč Santana

Velikost textu:
aktualizováno 19. 10. 2009 19:50

Johannesburg - Pořadatelská země fotbalového mistrovství světa je bez trenéra. Od mužstva Jihoafrické republiky byl vedením svazu odvolán brazilský kouč Joel Santana. Ten neustál sérii neuspokojivých výsledků z přípravného období. Šedesátiletý kouč tak vydržel na lavičce JAR jen rok a půl. Svaz to oznámil na svém webu. Mužstvo prozatím převezmou dosavadní asistenti Jairo Leal a Pitso Mosimane, o novém trenérovi bude v pátek jednat svazové vedení.

Joel Santana
Joel Santana
Otevřít galerii
 • Joel Santana autor: ČT24, zdroj: worldcup.mtnfootball.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalový stadion v JAR autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/975/97487.jpg?1247081937

Do funkce Santana nastoupil loni po svém krajanovi Carlosi Albertu Parreirovi, jenž se vrátil do Jižní Ameriky kvůli nemoci manželky. Nyní se znovu spekuluje o jeho návratu.

Zatímco ještě v červnu dokázal Santana se svým týmem vybojovat čtvrté místo na Poháru FIFA, od té doby prohrál pět ze šesti přátelských zápasů. Posledním nezdarem byla prohra 0:1 na Islandu z minulého týdne.

"Na pondělním zasedání bylo za přítomnosti Joela Santany jednomyslně rozhodnuto, že dosavadní trenér u mužstva s okamžitou platností končí," sdělil svaz v prohlášení.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.