ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Čeští fotbalisté spadli do druhého losovacího koše

Velikost textu:

Nyon (Švýcarsko) - Čeští fotbalisté propadli po nevydařené kvalifikaci v žebříčku UEFA na jedenácté místo. Při losování nové evropské kvalifikace 7. února ve Varšavě budou ve druhém koši a nevyhnou se tak některému soupeři z evropské špičky. Určitě však nenarazí na své přemožitele ze Slovenska. V bojích o postup na šampionát v roce 2012 v Polsku a na Ukrajině tak do Prahy přiletí jeden tým z elitní devítky, kterou podle dnes zveřejněného žebříčku tvoří Španělsko, Německo, Nizozemsko, Itálie, Anglie, Chorvatsko, Rusko, Francie a Portugalsko.

Trénink české fotbalové reprezentace
Trénink české fotbalové reprezentace
Otevřít galerii
 • Trénink české fotbalové reprezentace zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1093/109212.jpg?1252100257
 • Fotbal autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/807/80622.jpg?1239956540

Přímý postup budou mít na rozdíl od minulé evropské kvalifikace jen vítězové skupin a nejlepší tým z druhého místa. Ostatní mužstva z druhých míst čeká baráž.

Slováci si polepšili a postoupili do druhého koše. Opakování prestižního duelu s východním sousedem, který ozdobil dvě předchozí kvalifikace, tak nehrozí. Češi se také nemusejí obávat Řecka, Švédska, Švýcarska, Srbska, Turecka, Dánska a Rumunska. Všechny tyto týmy jsou ve druhém koši.

Žebříček pro losování kvalifikace se poprvé sestavuje na základě výsledků v posledních třech cyklech, při čemž ten nejstarší v něm má nejmenší váhu. Při minulém losování byli Češi sice v prvním koši, ale nakonec dostali silné Německo, jež bylo tehdy ve druhém.

Rozdělení do výkonnostních košů pro losování:

I. Španělsko, Německo, Nizozemsko, Itálie, Anglie, Chorvatsko, Rusko, Francie, Portugalsko

II. Řecko, ČR, Švédsko, Švýcarsko, Srbsko, Turecko, Dánsko, Slovensko, Rumunsko

III. Izrael, Bulharsko, Finsko, Irsko, Norsko, Skotsko, Bosna a Hercegovina, Severní Irsko, Slovinsko,

IV. Rakousko, Lotyšsko, Maďarsko, Litva, Bělorusko, Belgie, Wales, Makedonie, Kypr

V. Černá Hora, Albánie, Estonsko, Gruzie, Moldavsko, Island, Arménie, Kazachstán, Lichtenštejnsko

VI. Ázerbájdžán, Lucembursko, Malta, Faerské ostrovy, Andorra, San Marino.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.