ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Do Brna přichází z Nizozemska odchovanec Sus

Velikost textu:

Brno - Kádr fotbalistů Brna rozšířil dvacetiletý defenzivní univerzální hráč Martin Sus, který se vrací po dvou letech z Nizozemska. V klubu Twente Enschede si ale zahrál až poslední půlrok, neboť měl s bývalým vedením brněnského klubu spor ohledně smlouvy. V Nizozemsku trénoval s prvním mužstvem, ale nastupoval jen za juniorku Twente v soutěži rezervních týmů. Na konci jara si vážně poranil kotník a v létě mu vedení nizozemského klubu oznámilo, že by měl začít pouze v juniorce. Susovi se to nelíbilo a požádal o rozvázání smlouvy.

FC Brno
 • FC Brno autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40526.jpg?1221145823
 • Martin Sus zdroj: 1fcbrno.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1137/113609.jpg?1253888532

"S novým vedením jsme však nalezli společnou řeč a já jsem za to moc rád. Zároveň jsme se domluvili na tom, že se k té kauze už nebudeme vracet," uvedl na klubových stránkách Brna Sus. "V Nizozemsku bylo rozhodnuto, že jsem nemohl rok a půl hrát neprávem, teď je to ale pro mne minulost. Těším se na působení v Brně a věřím, že se dokážu prosadit v první lize," dodal.

Následně jej zkoušely dva německé kluby. Ve Stuttgartu byl už před dohodou, jenže měl začít také v rezervním týmu. Pro třetí ligu však nedostal pracovní povolení.

Sus poté začal trénovat v Brně s třetiligovou Bystrcí, odkud jej stáhl trenér Miroslav Beránek. "Martin s námi trénuje dva týdny a myslím, že má týmu co dát. Má vítězného ducha, umí dirigovat spoluhráče, jeho projev na hřišti se mi zatím líbí. Proto jsme se rozhodli, že mu nabídneme tříletou smlouvu," dodal Beránek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.