ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

UEFA: Fotbalové kluby budou moci utratit jen tolik, kolik si vydělají

Velikost textu:

Nyon (Švýcarsko) - Výkonný výbor Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) dnes v Nyonu schválil nová finanční pravidla pro provoz fotbalových klubů. Od léta 2012 budou moci kluby utratit za posily a platy hráčů jen tolik peněz, kolik si vydělají. UEFA se tak snaží zabránit nekontrolovatelnému zadlužování. Trestem za porušení nových norem mohou být pokuty, ale například i vyloučení z evropských pohárových soutěží.

Michel Platini
Michel Platini
Otevřít galerii
 • Michel Platini autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalový míč autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/26/2589.jpg?1199460657
 • Peníze autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Novinka, jejímž velkým propagátorem je předseda Unie evropských fotbalových asociací Michel Platini, má do hospodaření klubů vrátit zásady fair play. Na jejich dodržování bude dohlížet zvláštní devítičlenná komise expertů, jejímž předsedou byl dnes jmenován bývalý belgický premiér Jean-Luc Dehaene.

Komise však bude zkoumat jen hospodaření klubů, hrajících soutěže UEFA, a může navrhnout jejich vyloučení. Na účast v domácích ligových soutěžích nebude mít vliv. "Nechceme kluby zraňovat nebo zabít. Naopak, chceme jim pomoci," komentoval nové opatření Platini. Dodal, že UEFA se na tomto kroku již dříve dohodla se zástupci evropských klubů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.