ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Start čtyř českých fotbalistů proti San Marinu je nejistý

Velikost textu:
aktualizováno 7. 9. 2009 20:20

Kroměříž - Start čtyř českých fotbalistů v utkání proti San Marinu ohrožují zdravotní potíže. Vedle Tomáše Rosického, jehož stav se stále lepší, mají problémy po sobotním duelu se Slovenskem také Jaroslav Plašil, Tomáš Sivok a Michal Kadlec. Novinářům to řekl reprezentační lékař Petr Krejčí. Se San Marinem budou hrát v rámci kvalifikace mistrovství světa fotbaloví reprezentanti ve středu od 17:20 v Uherském Hradišti. Se slabým soupeřem chtějí vyhrát co nejvyšším rozdílem skóre, aby si uchovali naději na postup na světový šampionát.

Jaroslav Plašil v dresu reprezentace
Jaroslav Plašil v dresu reprezentace
Otevřít galerii
 • Jaroslav Plašil v dresu reprezentace autor: ČT24, zdroj: svenskafans.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/628/62712.jpg?1232346934
 • Róbert Vittek a Tomáš Sivok zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1094/109350.jpg?1252183846

Podle Krejčího čtyři hráči dvacetičlenného výběru, který se připravuje v Kroměříži, jsou v jeho pravidelné péči. Paradoxně skoro nejlépe z celého kvarteta vypadá Tomáš Rosický, který doléčuje zranění stehenního svalu a na ostrý start čeká už dvacet měsíců. "Byl v dobrém stavu už před sobotou, ale vzhledem k obtížnosti utkání jsme jeho stav neriskovali. Nyní se ale lepší a zatím je odhodlán, že ve středu nastoupí. Rozhodneme se ale znovu na poslední chvíli," uvedl Krejčí před dnešním odpoledním tréninkem.

Horší situace je s Jaroslavem Plašilem, jenž dostal pořádného "koňara". "Bolí ho to stále při běhu, a tak jsme dnes s ním byli na ultrazvuku v místní nemocnici. Naštěstí se nepotvrdilo krvácení do svalu, ale dnes trénovat nebude. Stále je ale dost dlouhá doba na to, aby se dal dohromady," uvedl lékař.

Potíže také mají oba stopeři. Sivok s vnitřním postranním kolenním vazem. "Po prvotní léčbě se dnes jeho stav výrazně zlepšil, téměř jistě bude připraven," řekl Krejčí a podobně příznivý vývoj zaznamenal také u Michala Kadlece. "Má poranění v dolní části bérce, ale zlomeninu jsme mohli vyloučit a otok již zmizel. Proto dnes už absolvuje výklus. Také on bude připraven," uzavřel výčet zdravotních neduhů reprezentační lékař.

Trénink za zavřenými dveřmi další zdravotní problémy nepřinesl, Plašil se Sivokem se sice na trávníku také objevili, ale pouze ke krátkému strečinku, zatímco Rosický trénoval s ostatními. "Celá příprava nepřinesla žádný problém," řekl mluvčí týmu Petr Svěcený.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.