ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Legendární fotbalový trenér Robson zemřel

Velikost textu:
aktualizováno 31. 7. 2009 14:53

Londýn - Legendární fotbalový trenér Sir Bobby Robson v 76 letech zemřel. Někdejší kouč anglické reprezentace bojoval řadu let s rakovinou a předloni se kvůli nemoci definitivně vzdal trenérské práce. "Zemřel klidně dnes ráno ve svém domě v County Durham obklopen manželkou a rodinou," uvedla v prohlášení Robsonova rodina s tím, že poslední rozloučení se uskuteční pouze v rodinném kruhu. Populární kouč po sobě zanechal manželku Elsie a tři děti. Zpráva o jeho úmrtí vyvolala v Anglii velký smutek. Fotbalisté Newcastlu začali dnešní trénink minutou ticha.

Bobby Robson
Bobby Robson
Otevřít galerii
 • Bobby Robson zdroj: wsoccer.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbal autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jako hráč nastupoval za Fulham a West Bromwich a odehrál 20 zápasů i za anglickou reprezentaci. Proslavil se však hlavně jako trenér. Anglii vedl v letech 1982 až 1990, kdy s ní postoupil do semifinále mistrovství světa v Itálii. Informace přinesla televizní stanice Sky Sports.  

Z lavičky vedl také slavnou Barcelonu, FC Porto, Sporting Lisabon, Eindhoven a naposledy do roku 2004 Newcastle United. V roce 1981 vyhrál s Ipswichem Pohár UEFA. Ještě předloni pomáhal jako poradce irské reprezentaci. Tehdy u něj lékaři objevili rakovinu plic. Zhoubná nemoc napadla jeho organismus už popáté.

Ještě v neděli Robson z invalidního vozíku sledoval jejich charitativní zápas přímo v St. James Parku spolu s 30 000 lidmi. V sídle Fotbalové asociace v Soho a na stadionu Wembley byly staženy vlajky na půl žerdi, stejně jako v Ipswichi, kde začne tichou vzpomínkou na Robsona večerní přípravný duel s Valladolidem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.