ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Zápas Sparty byl předčasně ukončen kvůli řádění fanoušků

Velikost textu:
aktualizováno 11. 7. 2009 20:50

Wernberg (Rakousko) - Poslední přípravný zápas fotbalistů Sparty na soustředění v Rakousku se nedohrál. Utkání s druholigovým německým Duisburgem rozhodčí v 81. minutě předčasně ukončil kvůli nepřístojnostem fanoušků pražského týmu. Zápas skončil remízou 1:1 poté, co tlak Sparty dokázal v gól zužitkovat pouze Bony Wilfried.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Otevřít galerii
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalisté Sparty se radují ze vstřeleného gólu autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Sparta se hned od začátku zápasu do soupeře zahryzla a aktivním presinkem si vynutila tlak. Dlouho však nedokázala najít přesnou mušku, především Kalouda dvakrát v dobré pozici mířil hlavou mimo. Své šance nevyužili ani Berger s Holendou.

To o sobě dali poprvé vědět sparťanští fanoušci, kteří na hřiště hodili dýmovnici. Záložník Žofčák se nadýchal zplodin a nemohl nastoupit do druhého poločasu.

Jeho náhradník Wilfried našel recept na sparťanské trápení v koncovce, když v 68. minutě dorazil Holendovu střelu mířící do břevna. Neuběhly ani čtyři minuty, když vyrovnal rovněž dorážkou Bojovic. Přitom do té doby byl soupeř téměř neškodný a zahrozil pouze dvakrát po zaváhání sparťanské obrany.

Sparta se poté pustila znovu do zdolávání obrany Duisburgu, ovšem její snahu o závěrečný tlak zhatili vlastní fanoušci, kterých do rakouského Wernbergu dorazila zhruba padesátka. Kvůli jejich výtržnostem byl zápas ukončen devět minut před závěrečným hvizdem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.