ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Španělsko po boji s JAR vydřelo třetí místo na Poháru FIFA

Velikost textu:

Rustenburg (JAR) - Fotbalisté Španělska vybojovali třetí místo na Poháru FIFA. V "malém finále" se však s domácím výběrem Jihoafrické republiky hodně natrápili, když ještě v 88. minutě prohrávali 0:1, nakonec však vyhráli 3:2 po prodloužení. Mistři Evropy tak nakonec po semifinálové porážce 0:2 od USA zabránili další nečekané prohře, když předtím drželi 35 zápasů trvající sérii neporazitelnosti.

Utkání Španělsko - JAR
Utkání Španělsko - JAR
Otevřít galerii
 • Utkání Španělsko - JAR zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Utkání Španělsko - JAR zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Trenér Španělů Vincente del Bosque po zklamání ze semifinálové porážky využil souboj o třetí místo, aby dal šanci i několika hráčům z lavičky. Do hry tak nezasáhl například tvůrce hry Xavi nebo pravý bek Sergio Ramos. Především absence Xaviho se na hře Španělů nepříjemně projevila, když se po celý první poločas stěží probojovávali k šanci. Naopak pohybliví Jihoafričané několikrát zazlobili. 

Brzy po změně stran trenér Del Bosque stáhl obě útočné opory Davida Villu i Fernanda Torrese a jejich náhradníci David Silva a Daniel Güiza španělskou hru výrazně oživili. Jenže v době vrcholícího tlaku Španělů předvedli na druhé straně rychlou akci po křídle Jihoafričané a střídající Mphela po Tshabalalově centru otevřel skóre.


Hráči z Pyrenejského poloostrova tak čelili druhé porážce za sebou, ovšem v závěru se strhla gólová přestřelka. V 88. minutě nejprve útočník tureckého Fenerbahce Güiza střelou z otočky srovnal a již za minutu tentýž hráč nepovedeným centrem zaskočil brankáře Khuneho a otočil tak skóre ve prospěch Španělů. 

Ti se již těšili na vítězství, když se v druhé minutě nastavení postavil k přímému kopu Mphela a parádní ranou a svým druhým gólem v utkání zajistil prodloužení. V něm se přímý kop znovu ukázal jako klíčový, když na začátku druhé části prodloužení odcentroval z této standardní situace Xabi Alonso a míč bez teče zapadl přesně ke vzdálenější tyči. Podruhé si již Španělé vedení vzít nedali a radovali se z vítězství.

Utkání Španělsko - JAR
Utkání Španělsko - JAR
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.