ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Mazuch se už dohodl na hostování v Anderlechtu

Velikost textu:

Brusel/Praha - Anderlecht Brusel po dlouhých jednáních definitivně získal českého dvacetiletého fotbalistu Ondřeje Mazucha. Talentovaný zadák do belgického velkoklubu přichází na roční hostování z italské Fiorentiny, kde se po předloňském odchodu z Brna nedokázal trvale prosadit v prvním týmu. Mazuch bude v Anderlechtu hostovat, ale oba kluby se už také dohodly na částce, za kterou by Mazuch příští léto mohl do Belgie přestoupit. Mazuch v pondělí úspěšně prošel lékařskou prohlídkou a dnes v Anderlechtu podepsal i smlouvu. "Ve středu se už zapojí do přípravy," uvedl hráčův agent Pavel Zíka.

Ondřej Mazuch
Ondřej Mazuch
Otevřít galerii
 • Ondřej Mazuch autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Anderlecht Brusel autor: ČT24, zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Obránce reprezentační jednadvacítky se tak v Anderlechtu, který v belgické lize v minulé sezoně po prohře v play off skončil druhý za Standardem Lutych a čeká jej předkolo Ligy mistrů, potká s krajany brankářem Danielem Zítkou a záložníkem Janem Polákem. Nedávno se z Anderlechtu vrátil do Slavie i útočník Stanislav Vlček. Anderlecht o Mazucha stál delší dobu, do svých služeb jej už chtěl získat v zimě.

Mazuch má i přes nízký věk za sebou řadu úspěchů především na mezinárodní scéně: v roce 2006 získal stříbro na mistrovství Evropy sedmnáctiletých, ve stejném roce byl na ME "devatenáctek" u bronzu a v roce 2007 byl členem úspěšné dvacítky, která na mistrovství světa v Kanadě došla až k senzačnímu stříbru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.