ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Šéf FIFA přijede do Česka

Velikost textu:

Praha – Prezident Mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter navštíví v pondělí Česko. První muž světového fotbalu se v Praze setká s prezidentem Václavem Klausem a s předsedou Poslanecké sněmovny Miloslavem Vlčkem. Večer pak bude jednat s předsedou Českomoravského fotbalového svazu Pavlem Mokrým. Blatter měl původně přiletět až na konci února, FIFA ale oznámila změnu termínu.

Prezident FIFA Sepp Blatter
Prezident FIFA Sepp Blatter
Otevřít galerii
 • Prezident FIFA Sepp Blatter zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Mezinárodní fotbalová federace FIFA zdroj: fifa.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/338/33702.jpg?1217343717

Blatter přiletí kolem poledne soukromým letadlem z Curychu a jeho program ještě může doznat změn. Před úterním odletem se podle ČMFS může ještě sejít s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Ondřejem Liškou, do jehož resortu fotbal patří.

Blatter je v čele FIFA už od roku 1998 a v Praze již ve funkci prezidenta této organizace pobýval. Letos poprvé ho ovšem přivítá současné vedení fotbalového svazu.

V souvislosti s českým předsednictvím Evropské radě tak navštíví republiku již druhý vrcholný fotbalový funkcionář. V listopadu do metropole zavítal předseda UEFA Michel Platini a s českými politiky hovořil o záměrech fotbalu ve vztahu k Evropské unii. Podobný cíl bude mít i předseda FIFA.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.