Touchdown

Real Madrid je zase o krok blíž jistotě španělského titulu. Proti Realu Sociedad rozhodla jediná branka

Real Madrid udělal další krok k titulu ve španělské nejvyšší soutěži. Bílý balet porazil Real Sociedad 1:0 a na čele tabulky má už náskok propastných čtrnácti bodů na druhou Barcelonu.

Utkání Realu Sociedad s Realem Madrid
zdroj: Reuters

Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho se šestou ligovou výhrou za sebou naladili na úterní první semifinále Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov, kvůli němuž zkušený italský kouč nasadil kombinovanou sestavu.

Jediný gól zápasu vstřelil ve 29. minutě devatenáctiletý turecký talent Arda Güler, jenž po přihrávce Daniho Carvajala při prvním startu za Real v základní sestavě skóroval podruhé v madridském dresu.

Real Sociedad měl několik možností k vyrovnání. V prvním poločase odvolal VAR trefu bývalého hráče Realu Takefusy Kuba kvůli předchozímu faulu, po přestávce Mikel Oyarzabal skóroval z ofsajdu a při další šanci jeho střela po teči Antonia Rüdigera skončila vedle.

Realu zbývá v lize odehrát pět zápasů, Barceloně o jeden víc. Real Sociedad zůstal šestý a v neděli se na něj může dotáhnout Betis Sevilla.