ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Dva kluby Bohemians se spojily, chtějí hráče třetí "Bohemky"

Velikost textu:

Praha - Dva fotbalové kluby s názvem Bohemians se spojily a chtějí vyvést původní klub s konkurzu. Chtějí také zpátky hráče, který byli před třemi lety převedeni na třetí klub Bohemians. Tou je dnešní druholigový klub Bohemians 1905, který vznikl z iniciativy fanoušků a z jejich sbírky.

Bohemians Praha
Bohemians Praha

Šéf střížkovských prvoligových "klokanů" Karel Kapr dnes na tiskové konferenci v Praze prezentoval záměr postupovat společně s Michalem Vejsadou, majitelem akciové společnosti FC Bohemians Praha, která je v konkurzu a stále uplatňuje své právo na tehdejší hráče.

Správce konkurzní podstaty Pavel Tuma už prý podal návrh na zpětné přeregistrování asi 500 fotbalistů, kteří byli v roce 2005 převedeni na nynější vršovické Bohemians. Mezi hráči jsou podle Kapra například Jan Morávek z Bohemians 1905, sparťanský mladík Václav Kadlec i kanonýr Příbrami Daniel Huňa. Kapr očekává, že se touto záležitostí bude už v úterý zabývat výkonný výbor svazu.

Šéf svazové legislativy Marcel Petrásek však ČTK řekl, že je to pro něj nová informace a že nepředpokládá, že by se dostala na pořad jednání výkonného výboru. Ani podle šéfa Bohemians 1905 Lukáše Přibyla nemá dnešní spojení konkurenčních "Bohemek" na vršovický klub žádný dopad. "O tom, že spolupracují, víme dávno. Podali jsme vylučovací žalobu na to, že hráči nejsou součástí konkurzní podstaty, a soud ještě nerozhodl. Hráči jsou zaregistrováni u nás, na tom se nic nemění," řekl ČTK Přibyl.

Nekončící spor mezi třemi "Bohemkami" se táhne už skoro čtyři roky. Poté, co byl na začátku roku 2005 uvalen konkurz na zkrachovalý FC Bohemians Praha, vznikl oddíl AFK Vršovice s masivní podporou fanoušků a některých legend Bohemians, který se přihlásil pod názvem Bohemians 1905 do České fotbalové ligy a nyní vede druhou nejvyšší soutěž.

Ještě před vznikem AFK Vršovice ale tělovýchovná jednota TJ Bohemians Praha přenechala logo a jméno Bohemians Střížkovu a ten dnes hraje nejvyšší soutěž. Vejsadův subjekt FC Bohemians Praha a. s. je od února 2005 v konkurzu a svým věřitelům dluží asi 25 milionů korun.

Nynější spojení dvou "Bohemek" má být cestou z konkurzu. "Naše první kroky povedou k tomu, abychom se spojili, pravou Bohemku vyvedli z konkurzu, poplatili věřitele a společně pokračovali v tradici a historii klubu Bohemians Praha. Chceme vybudovat jednu Bohemku," prohlásil Kapr.

Smlouvu mezi bývalým správcem konkurzní podstaty Vladimírem Humlem a Bohemians 1905, na jejímž základě bylo asi 500 hráčů od žáků po dospělé převedeno na vršovický klub, považuje, stejně jako Vejsada, za neplatnou a hráče chce získat zpět. "Těch hráčů, které si Bohemians 1905 koupili potom sami, se to samozřejmě netýká," dodal Kapr.

Spojení dvou Bohemek se podle něj brzy promítne i do názvu střížkovského klubu, který své zápasy hraje na Žižkově. Od příští sezony by se měl jmenovat stejně jako nynější Vejsadův subjekt - FC Bohemians Praha a. s.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.