Sportovní zprávy

Richarlison s Neymarem řádili proti Salvadoru, Argentina bez Messiho jen remizovala

Nováček v brazilské reprezentaci Richarlison se dvěma góly zasloužil o vítězství 5:0 v přípravném utkání se Salvadorem. Úvodní brankou z penalty a třemi asistencemi přispěl k jasné výhře kapitán Neymar. Argentina bez Lionela Messiho remizovala s Kolumbií 0:0.

Richarlison a Neymar se radují z branky
zdroj: USA Today Sports autor: Geoff Burke

Richarlison si minulý týden proti USA odbyl reprezentační debut a v úterním duelu se Salvadorem už se zapsal mezi střelce.

Nejprve byl faulován ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Neymar, který skóroval i v minulém zápasu proti americkému výběru.

V 16. minutě už dal jednadvacetiletý útočník Evertonu svůj první reprezentační gól pohotovou střelou po Neymarově přihrávce. V úvodu druhého poločasu napálil míč k tyči a zvýšil na 4:0.

"Jsem rád za ty dva góly i šanci, kterou mi trenér Tite dal," řekl Richarlison, za kterého v červenci Everton zaplatil Watfordu 50 milionů liber.

USA po třech letech dokázaly porazit Mexiko

Argentina bez Messiho a dalších ofenzivních hvězd se nedokázala prosadit proti Kolumbii. Barcelonský kanonýr po mistrovství světa oznámil, že letos už v reprezentaci hrát nebude. V úterním duelu v East Rutherfordu chyběli i Sergio Agüero, Ángel Di María a Gonzalo Higuaín.

Fotbalisté USA porazili 1:0 Mexiko zásluhou první reprezentační branky devatenáctiletého záložníka Tylera Adamse.