ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Výroky vedení Slavie byly za hranou respektu vůči UEFA, uvedla FAČR

Velikost textu:

Výroky předsedy představenstva Slavie Praha Jaroslava Tvrdíka a představitelů pražského klubu po vyřazení ve třetím předkole Ligy mistrů Dynamem Kyjev na stranu rozhodčích i UEFA byly za hranou. Tvrdí to Fotbalová asociace ČR, která ještě dodala, že poškozují český fotbal.

Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík

Slavii se nelíbilo, že v prvním utkání v Praze skórovalo Dynamo poté, co sudí nepřerušili hru, přestože na hřišti byly dva míče. Zápas skončil remízou 1:1. V úterní odvetě v Kyjevě pak Slavia prohrála 0:2, když marně protestovala proti neuznanému gólu Stanislava Tecla a druhému gólu Dynama z ofsajdu.

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík se po odvetě na sociálních sítích nevybíravě opřel do polských rozhodčích i místopředsedy UEFA Hrihorije Surkise, kterého vyzval k odstoupení. Ukrajinský funkcionář v letech 1993 až 2002 vedl Dynamo, jež pod jeho vedením bylo kvůli korupci na tři roky vyloučeno z pohárů. Klub nyní vede Surkisův bratr Ihor.

přehrát video
Slavii se nelíbily výroky rozhodčích, Tvrdík kritizoval ovlivnění zápasu

"FAČR považuje výroky vedení Slavie po odvetě třetího předkola Ligy mistrů na hřišti kyjevského klubu za nesportovní a také za hranou respektu vůči UEFA, jejím představitelům i klubu Dynamo Kyjev," uvedla FAČR. "Rétoriku vedení Slavie vynesenou v emocích považuje FAČR zároveň za přehnanou a poškozující obecně český fotbal, a to nejen v očích vedení UEFA," dodal.

Asociace se snažila situaci mírnit i kvůli tomu, že česká reprezentace v září nastoupí proti Ukrajině v Lize národů. "FAČR si v této souvislosti také přeje, aby se mohly před blížícím se utkáním oba reprezentační tábory stoprocentně soustředit jen a pouze na sportovní aspekt nadcházejícího zápasu," dodala asociace.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.