ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Sudí Kocián je z nemocnice doma, o víkendu ale pískat nebude

Velikost textu:
aktualizováno 24. 11. 2008 18:45

Olomouc - Rozhodčí Radek Kocián, který v neděli kvůli momentální indispozici nedokončil prvoligový zápas mezi fotbalisty Olomouce a Ostravy, byl dnes propuštěn z olomoucké nemocnice do domácího léčení v Brně. Kocián je podle lékařů už v pořádku, ale sám třicetiletý arbitr komisi rozhodčích s omluvou požádal, aby jej vynechala z delegace na závěrečné podzimní kolo.

Fotbalový rozhodčí
Fotbalový rozhodčí
Otevřít galerii
 • Fotbalový rozhodčí zdroj: Wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/282/28144.jpg?1214225560
 • Jiří Adam autor: Petrášek Radek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/53/5267.jpg?1336394716

"Prošel jsem sérií důkladných vyšetření a nic vážného naštěstí neodhalila. Ale ještě se úplně ideálně necítím, zřejmě mám navíc nějaké virové onemocnění, takže je logické, že o víkendu pískat nebudu," řekl Kocián.

Kociána nahradil Adam

Sudí z Brna odstoupil z nedělního duelu mezi Olomoucí a Ostravou, v němž nakonec domácí zvítězili 2:1, v poločasové přestávce. Už před pauzou prý pociťoval, že není ve své kůži. 

"Možná to bylo následkem nezaviněného střetu s Mariem Ličkou, ale vinu na tom třeba mělo i to mrazivé počasí. Bylo mi najednou mdlo, hodně se mi zvýšil tep a cítil jsem celkovou slabost. Tak jsem o přestávce po domluvě s delegátem utkání usoudil, že bude lepší, když mě nahradí čtvrtý rozhodčí," popisoval Kocián, jehož místo zaujal Jiří Adam.

Důvodem slabosti byla dehydratace a nedostatek hořčíku

Kocián hned z Androva stadionu putoval v sanitce do nemocnice, kde prošel sérií vyšetření a pro jistotu zůstal přes noc na pozorování. Lékaři však vyloučili možné problémy se srdcem, ani rozbory krve nenaznačily případnou vážnější komplikaci. 

"Jen jsem prý byl dehydrovaný, měl zvýšený počet bílých krvinek a nedostatek hořčíku, který jsem vzápětí dostal infuzí. Takže teď se cítím tak, jako bych měl chřipku nebo nějaké virové onemocnění. V nejbližších dnech se tedy budu léčit doma," dodal Kocián, jehož dnes do Brna odvezla manželka.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.