ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
1. LIGA

Přivést hned tolik cizinců nebyl dobrý nápad, uznal Stramaccioni. Pro Spartu hledá "desítku"

Velikost textu:

Půlrok v české lize mu dal velkou školu. Takovou, s jakou ani nepočítal. Trenér Sparty Andrea Stramaccioni proto připustil, že během podzimu udělal chyby, kvůli kterým letenský tým přezimuje až na pátém místě tabulky. Zároveň ho ale těší, že dostal od majitele Daniela Křetínského další důvěru. Do jara hodlá kouč udělat v kádru změny. Počítá s několika odchody a zkoušením mladých z dorostu. Posilu vyhlíží hlavně na pozici "desítky".

Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni

"Věděl jsem, že přijít do Sparty a do České republiky, stát se jediným cizím trenérem v lize, byla výzva. Popravdě, udělal jsem chyby, ale i díky nim jsem o české lize pochopil hodně věcí. Získal jsem hodně zkušeností a věci nyní vnímám jinak," řekl Stramaccioni pro klubový web Sparty.

Za největší chybu považuje to, že v létě přivedl jedenáct posil, z toho sedm ze zahraničí. "Přiznávám, to je jedna z mých chyb. Přivést tolik cizinců najednou nebyl dobrý nápad. Byl to jeden z důvodů, proč to na podzim nefungovalo," připustil bývalý kouč Interu Milán či Panathinaikosu Atény.

"V Itálii a Řecku byla soutěž na rychlé přijetí cizích hráčů více připravená. Nejen na jejich přijetí, ale také na jejich vlastní adaptaci. Jsem si jistý, že všichni noví hráči jsou kvalitní, ale ne pro všechny bylo snadné se srovnat s českým fotbalem a českou ligou," dodal.

Rozhovor na YouTube Sparty s trenérem Stramaccionim:

V zimě tak bude kádr spíše redukovat. "Takový je plán. Má představa je osmnáct až jednadvacet hráčů. Osobně jsem přednesl patnáct, šestnáct hráčů, se kterými chci pracovat, o dalších budeme ještě hovořit s vedením. Rád bych si vytáhl i některé hráče z juniorky. Neříkám, že budou hned hrát, ale chci, aby si začali zvykat. Naše mládežnické týmy odvádějí velmi dobrou práci," ocenil Stramaccioni.

Posílit by chtěl mužstvo především na pozici ofenzivního záložníka, kde ukončil kariéru Tomáš Rosický. "Určitě budeme hledat hráče, který ho nahradí. Samozřejmě, Tomáše plně nahradit není možné, ale hovoříme o charakteristice. Pozice desítky byla jedním z technických problémů první části sezony a uvidíme, zda budeme schopni najít hráče, který by mohl tuto roli stabilně plnit. Každopádně záloha je místem, kterým se budeme zaobírat a kam budeme jednoho nebo dva hráče hledat," dodal.

Rosický však v klubu zůstává jako funkcionář, což Stramaccioniho těší. "Tomáš není pouze špičkový hráč, ale také velmi inteligentní člověk. Přeju mu velmi dlouhou a úspěšnou kariéru funkcionáře. Chci ho mít blízko týmu, mezi trávníkem a vedením," řekl.

Křetínský s analýzou podzimu souhlasil

Ačkoli se fanoušci často dožadovali odvolání italského kouče, majitel Křetínský ho podržel a dal mu čas na další práci. "Po posledním utkání jsme se sešli, předal jsem mu svou analýzu toho, co bylo v první části sezony špatně a co dobře, a také můj vlastní plán. Byl jsem rád, že pan Křetínský s většinou toho souhlasil," popsal Stramaccioni.

"Přestože sezona nebude úspěšná tak, jak jsme si všichni představovali, musíme stavět dál. Změnit dvakrát, třikrát směr by byla chyba. Dobře, sezona 2017/18 se do historie nezapíše jako dobrá, ale třeba bude ročníkem, kdy vznikla nová Sparta. Musíme být silní a věřit v to, co děláme. Na tom jsme se s panem Křetínským shodli," dodal.

Nyní je jeho cílem dovést tým na druhé místo tabulky. "Hlavní cíl je dostat Spartu tam, kam patří, aby byla schopna vyhrávat každý zápas. Mít Spartu takovou, jakou ji každý fanoušek chce. Chceme se stabilně vrátit do Evropy a druhé místo je cestou do kvalifikace Ligy mistrů. Ať už sezonu zakončíme na jakémkoli místě, nebude v historii zapsaná jako úspěšná. Ale musíme pro Spartu něco budovat a já do toho dám veškerou svou energii," slíbil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.