ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Přípravy fotbalového ME 2012 převzala ukrajinská vláda

Velikost textu:
aktualizováno 19. 11. 2008 17:16

Kyjev - Ukrajinská vláda převzala do vlastních rukou organizaci fotbalového mistrovství Evropy v roce 2012, které má země uspořádat společně s Polskem. Vláda kvůli kritice stavu příprav ze strany UEFA rozpustila agenturu, která měla šampionát na starosti, a bude na přípravy dohlížet sama prostřednictvím nově vytvořené skupiny padesáti odborníků. Agentuře Interfax to po zasedání kabinetu oznámil vicepremiér Ivan Vasjunyk.

Rozestavěný fotbalový stadion na Ukrajině
Rozestavěný fotbalový stadion na Ukrajině

Zatímco agentura organizující šampionát fungovala od začátku letošního roku nezávisle, nové sdružení bude přímo podřízeno vládě. Bude muset vyřešit problémy s váznoucí výstavbou stadionů i infrastruktury.

Tyto potíže byly hlavním důvodem, proč UEFA uvažovala o odebrání šampionátu oběma zemím. Na zářijovém zasedání rozhodla, že jim pořadatelství ponechá.

Ve druhé pořadatelské zemi dnešní krok ukrajinské vlády nevyvolal žádný velký zájem. Polský ministr sportu Miroslaw Drzewiecki to považuje jen za technickou úpravu současného stavu. "Toto rozhodnutí je jen reakcí na požadavky a očekávání UEFA. Jejím přáním bylo, aby Ukrajina zavedla podobný model, jaký funguje v Polsku," poznamenal.

Ukrajinská vláda navíc schválila detaily rekonstrukce stadionu v Kyjevě, která by měla stát více než dvě miliardy hřiven (přes 6,5 miliardy korun).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.