ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna
1. LIGA

Komličenko půjde před disciplinárku, za zranění Limberského mu hrozí trest a pokuta

Velikost textu:

V zápase sice nedostal ani žlutou kartu, Nikolaj Komličenko z Mladé Boleslavi by však přece jenom za úder loktem do tváře plzeňského Davida Limberského, kterému způsobil zranění, mohl dostat trest. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace se incidentem bude zabývat. Případ se projedná až 5. října, v neděli tak proti Jablonci může ruský útočník nastoupit.

David Limberský
David Limberský

K incidentu došlo v 78. minutě sobotního utkání, kdy Komličenko při snaze dostat se do šance udeřil Limberského loktem do obličeje. Plzeňský bek byl odvezen do nemocnice, kde rentgen zlomeninu neobjevil. Následné podrobné vyšetření v Plzni však odhalilo zlomeninu jařmového oblouku, tedy spojení lícní kosti s horní čelistí a spánkovou kostí, a nutnost operace.

Komličenkův zákrok zůstal v utkání nepotrestán, což komise rozhodčích označila za chybu sudího Pavla Fraňka a jeho asistenta Petra Caletky. Podle ní měl Komličenko dostat červenou kartu za surovou hru. Na základě toho disciplinární komise zahájila s ruským útočníkem řízení.

V minulosti za podobné incidenty disciplinárka rozdávala tresty ve výši čtyři až osm zápasů zákazů činnosti. Nejvyšší trest za úder loktem dostal v roce 2009 teplický Milan Matula, který za krvavé zranění hlavy Petra Jiráčka vyfasoval osm zápasů, později mu však byl trest zmírněn na šest duelů. Podle disciplinárního řádu hrozí Komličenkovi trest na dva až deset zápasů a pokuta do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.