ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
OHLASY 4. KOLA PRVNÍ LIGY

Kozáčik při návratu inkasoval po 27 vteřinách. Nečekal jsem tak těžký duel, uznal

Velikost textu:

Jihlava – Poprvé od května se postavil mezi tři tyče a už po 27 sekundách zápasu s Jihlavou musel brankář Plzně Matúš Kozáčik tahat míč ze své sítě. Viktoria nakonec střetnutí otočila, což udělalo slovenskému gólmanovi radost. Zároveň přiznal, že ho Vysočina zaskočila a nečekal tak obtížné střetnutí.

Matúš Kozáčik
Matúš Kozáčik

"Vrátit se do branky je skvělé, ale brzký gól už tolik ne. Nečekal jsem, že takto brzy inkasuji. Bohužel se tam srazili naši dva hráči a soupeř šel sám na branku," řekl Kozáčik. "Jsem ale rád, že jsme to zvládli a otočili," doplnil slovenský reprezentant.

Kozáčik naposledy v lize chytal 6. května v 27. kole minulé sezony, pak kvůli zranění kolena vypadl ze hry. Musel vynechat úvodní zápasy předkol evropských pohárů a až před dvěma týdny se vrátil do branky v utkání juniorky.

"Absolvoval jsem dvě operace, které věřím, že dopadly dobře a už to teď bude v pořádku. Kvůli té artroskopii jsem už potom věděl, že na začátek sezony nebudu, a posunulo se to," uvedl Kozáčik.

"Zápasy, které jsem nemohl chytat, jsem prožíval hodně. Každý jsem sledoval nebo na něm byl. Byl jsem stále s mančaftem. Naštěstí jsem až tolik zápasů nevynechal, ta pauza byla hlavně po konci sezony. Jsem rád, že jsem se mohl vrátit a chytat. Už jsem stoprocentně připravený," doplnil třiatřicetiletý brankář.

Výhru v Jihlavě gólem v druhé minutě nastavení považoval za velmi cennou. "Nečekal jsem, že to bude až tak těžké, že až do poslední chvíle budeme bojovat o výhru. Klidně to mohlo skončit i remízou," uznal Kozáčik, jehož tým vede ligu o tři body před Olomoucí a o čtyři před Slavií a Spartou. "Každá ztráta a naopak každé získané body se na konci počítají. Mohou se hodit, takže jsme rádi," uvedl Kozáčik.

Nejhůř mu bylo za stavu 0:1, kdy si soupeř vytvořil další gólovou šanci. "Přišel centr z levé strany na pravou, naštěstí se mi to podařilo nohou vyrazit. Jihlava byla velmi nebezpečná a stálo nás hodně sil to otočit. Kluci do toho dali maximum, v kabině jsou vyšťavení," dodal Kozáčik.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.