ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Gamba Ósaka triumfovala v asijské Lize mistrů

Ósaka - Poprvé v historii vyhrála Gamba Ósaka fotbalovou Ligu mistrů - v tomto případě asijskou. Soutěž je otevřená i pro celky z Austrálie a Oceánie. Triumf v soutěži nakonec zpečetil japonský klub vítězstvím 2:0 ve finálové odvetě na hřišti Adelaide.

Vítěz asijské LM Gamba Ósaka
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Také předchozí vzájemný souboj těchto dvou rivalů totiž skončil pro domácí Ósaku vítězně 3:0, jednu branku si připsal i brazilský útočník Lucas. Tomu horká australská půda zřejmě vyhovovala. V odvetném utkání vstřelil další dvě branky, po kterých ósaka zvítězila 2:0.

Ósaka přitom střídá na trůnu jiný japonský klub Urawa Red Diamonds, který vyřadila v semifinále letošního ročníku.

Fotbalisté Adelaide, kteří se jako první australský tým probojoval do finále soutěže, si navzdory porážce s Ósakou zahrají na prosincovém mistrovství světa klubů. Japonský zástupce má coby pořadatel účast na turnaji jistou.