ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
OHLASY EVROPSKÉ LIGY

Nedokážu si představit odvetu před stejnými fanoušky, řekl šéf Lyonu

Velikost textu:
aktualizováno 14. 4. 2017 19:45

Paříž – Podle Jeana-Michela Aulase, prezidenta Lyonu, by se odveta čtvrtfinále Evropské ligy s Besiktasem, která je v Istanbulu na programu příští týden, měla odehrát bez diváků. Uznávaný funkcionář to prohlásil po čtvrtečním vzájemném utkání, které kvůli řádění tureckých příznivců začalo s pětačtyřicetiminutovým zpožděním. Olympique v něm dokázal otočit nepříznivý stav a vyhrát 2:1.

Policisté dohlížejí na fanoušky v Lyonu
Policisté dohlížejí na fanoušky v Lyonu

"Myslím, že by to bylo správné rozhodnutí," řekl Aulas a dodal. "Nevím, jestli by bylo lepší hrát bez fanoušků, nebo někde jinde, ale snad zvítězí zdravý rozum. V současné chvíli si nedokážu představit, že bychom hráli odvetu před stejnými fanoušky."

Úvodní hvizd čtvrtečního klání byl odložen kvůli tomu, že turečtí chuligáni přinutili házením pyrotechniky diváky z ostatních sektorů k útěku na trávník. Problémy navíc hosté dělali i v okolí stadionu před utkáním, kde se dostali do potyčky s policií.

přehrát video
Sestřih utkání Olympique Lyon - Besiktas Istanbul

Aulas přiznal, že se obával, aby nebylo utkání přeloženo. Podobně jako v případě úterního duelu Ligy mistrů mezi Dortmundem a Monakem, který byl kvůli bombovému útoku na autobus hráčů Borussie o den odložen. "Chyběl k tomu jen kousíček," prohlásil funkcionář.

"Myslím, že šlo o nejdelší zdržení v historii UEFA. A vzhledem k tomu, co se stalo předevčírem, je potřeba udělat všechno proto, aby se podobné věci neopakovaly."

Podle agentury AFP dorazilo na zápas kolem patnácti tisíc tureckých fanoušků, což podle Aulase nemohl Lyon nijak ovlivnit. "Vstupenky prodáváme pouze elektronickou formou a nemůžeme odmítnout je někomu prodat. Ale zajistili jsme, aby se lístky neprodávaly do zahraničí," uvedl.

"Ve Francii však žije hodně Turků, kteří nejspíš nakoupili víc vstupenek, než jsme předpokládali. Také sem dorazilo dost příznivců, které jsme do hlediště nepustili, protože mají zákaz vstupu na fotbal. Ale byli tady, protože jim někdo zajistil lístky," zakončil Aulas.

Podle posledních zpráv bylo zatčeno dvanáct chuligánů. V nemocnici skončili dva lidé, oba s lehčími zraněními.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.