ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Rozhodčí se budou připravovat v Portugalsku. "Posunume se tam o kus dál," říká Listkiewicz

Velikost textu:

Moncarapacho (Portugalsko) - Čeští rozhodčí se na jarní část sezony budou připravovat v Portugalsku. Vedle přípravy na hřišti, nabírání fyzické kondice či výkladu teorie pravidel si seminář na jihu Evropy zpestří také řízením přípravných zápasů.

Michal Listkiewicz
Michal Listkiewicz

"Program je nabitý, všichni budou mít napilno. Ale těšíme se na to, že tady odvedeme kus práce a zase se posuneme o kousek dál. Všichni chlapci vypadají připraveni a tady navíc dobře potrénují," řekl předseda komise rozhodčích FAČR Polák Michal Listkiewicz. "Myslím, že jsou to klíčové semináře. Potkáváme se i v Praze, ale to jsou jen jednodenní semináře. Ty delší dobu trvající jsou pro nás výborné. Vstřebáme všechny novinky, zapracujeme na fyzičce, na teorii, prostě na všem," doplnil jeden z asistentů Martin Wilczek.

Jelikož v okolí Moncarapacha ladí formu řada týmů z celé Evropy, zpestří si čeští sudí soustředění řízením přípravných zápasů a budou se podílet také na rozhodování turnaje Atlantic Cup. V něm se představí třeba Jablonec nebo Šachtar Doněck. "Věříme, že to bude pro naše rozhodčí zajímavé oživení soustředění. Být při zápasech kvalitních zahraničních týmů není nikdy na škodu, i když jde o přípravu," podotkl Listkiewicz.

Podmínky v Portugalsku si pochvaluje, denní teploty se pohybují nad deseti stupni Celsia. "Nemůžeme si stěžovat. Polští rozhodčí jeli do Chorvatska a tam je kolem nuly. To samé Maďaři v Turecku. Vybrali jsme dobrou destinaci," dodal Listkiewicz s úsměvem.

Na soustředění, které potrvá do příští neděle, odcestovalo 68 rozhodčích, figurujících na listině pro zápasy dvou nejvyšších domácích soutěží. Scházejí elitní sudí Pavel Královec s Miroslavem Zelinkou a Jana Adámková, kteří se připravují na souběžném semináři UEFA v Málaze. Jan Jílek do Portugalska neodletěl kvůli nemoci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.