ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
1. LIGA

Za zmrzlý trávník může přijít tvrdý trest. Bohemians hrozí vysoká pokuta či kontumace

Velikost textu:

Praha – Zmrzlý trávník v Ďolíčku, kvůli kterému se nemohl odehrát duel mezi Bohemians 1905 a Plzní, bude mít pro domácí celek možná tvrdé následky. Kauzu plánuje řešit Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace a klokanům podle disciplinárního řádu hrozí až milionová pokuta i kontumace.

Klokan, maskot Bohemians 1905, na stadionu v Ďolíčku
Klokan, maskot Bohemians 1905, na stadionu v Ďolíčku

"Disciplinární komise bude řešit, zda došlo ze strany Bohemians k porušení povinností pořadatele," řekl předseda LFA Dušan Svoboda po zasedání ligového grémia. "My řešili, jak se k tomu postavit do budoucna. Chceme udělat vše pro to, aby se to neopakovalo," dodal.

Výkonný ředitel ligy Tomáš Bárta má nyní společně s komisí delegátů navrhnout kontrolní režim, díky němuž by se podobným případům v budoucnu předcházelo. Výbor LFA se ještě do konce roku sejde a návrh projedná.

"Jsou samozřejmě mimořádné události, kdy přes noc napadne několik centimetrů sněhu nebo je průtrž mračen. To neovlivníme, to je vyšší moc. Ale je třeba, abychom si nastavili mechanismy, aby všechny kluby přistupovaly k přípravě hrací plochy dostatečně," řekl Svoboda.

Zápas byl v sobotu krátce před plánovaným výkopem v 19:45 odložen kvůli namrzlému trávníku, který by podle rozhodčího Radka Příhody ohrožoval zdraví hráčů. Podle komise pro stadiony a hrací plochy se dalo problémům předejít, kdyby Bohemians pracovali správně s vytápěním trávníku. Šlo tedy o pochybení domácího celku.

Vedení Bohemians to ale odmítá. "Přiznáváme, že byl terén v brankovištích tvrdý, ale zastáváme názor, že všichni v klubu udělali maximum k uskutečnění zápasu a měl se odehrát," řekl předseda představenstva Dariusz Jakubowicz.

Rozhodnutí sudího Příhody zápas odložit označil za správné i předseda komise rozhodčích Michael Listkiewicz. "Já byl na stadionu osobně a na hřišti bylo nebezpečné jen chodit. Já bych jako rozhodčí zápas odložil stejně jako Příhoda. Bylo to nejlepší rozhodnutí," řekl Listkiewicz.

Rovněž odmítl, že by na odložení tlačila hostující Plzeň. "Byl jsem tam, probíhala diskuse, ale žádné tlaky tam nebyly. Všechno proběhlo korektně," dodal.

přehrát video
Jinde byl trávník v pořádku, na Bohemians ne. Komise za to viní pořadatele
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.