ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
1. LIGA

CEFC už má téměř stoprocentní kontrolu nad Slavií, Šimáně prodal své zbylé akcie

Velikost textu:

Praha – 99,964 procenta. Přesně tak velkou část akcí fotbalové Slavie nově vlastní čínská společnost CEFC, která od čestného prezidenta klubu Jiřího Šimáněho a jeho společnosti Fly Sport Investments odkoupila zbylých 20 procent akcií. Zbylých 0,036 procenta mají drobní akcionáři z řad fanoušků.

Jiří Šímáně (vlevo) a Jaroslav Tvrdík
Jiří Šímáně (vlevo) a Jaroslav Tvrdík

Současně byly vyplaceny všechny půjčky, které Fly Sport Investments fotbalové Slavii poskytla.

"CEFC China děkuje Jiřímu Šimáněmu za partnerství a spolupráci na záchraně nejstaršího českého fotbalového klubu. Jiří Šimáně i nadále zůstává čestným prezidentem SK Slavia Praha a CEFC China se těší na další budoucí spolupráci s ním," stojí v prohlášení CEFC.

Čínská finanční a energetická společnost vstoupila do Slavie loni v září, kdy spolu se Šimáněm klub z Edenu koupila od bývalého ministra Aleše Řebíčka. Původně vlastnila 60 procent akcií. Letos v dubnu Šimáně rezignoval na post šéfa klubu po neshodách ve vedení. Následně CEFC zvýšil podíl na 67 procent a v červnu na 80 procent. Zbylých 20 procent nadále vlastnil Šimáně s tím, že Číňané měli kupní opci, kterou využili.

"Ambicí CEFC China je klub dále rozvíjet a budovat z něj jeden z předních fotbalových klubů ve střední Evropě. Součástí této strategie je také úplné oddlužení klubu. Půjčky, které CEFC China dosud Slavii poskytla, budou nyní kapitalizovány, a to cestou navýšení základního jmění společnosti," uvedla čínská společnost v prohlášení.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.