ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Sivok: Bursaspor si můj start nepřeje. Snad to ale vykomunikujeme

Velikost textu:

Praha – Pokud by poslechl přání Bursasporu, místo na srazu reprezentace by byl teď v Turecku a šetřil by se po zranění lýtka. Tomáš Sivok je však dle svých slov už v pořádku a touží v klíčovém duelu kvalifikace mistrovství světa proti Norsku nastoupit. Jeho zaměstnavatel mu sice start stále může zatrhnout, ale zkušený stoper věří, že se vedení reprezentace s tureckou stranou domluví.

Tomáš Sivok
Tomáš Sivok

"V klubu nechtěli, abych na sraz jel a abych v pátek proti Norsku nastoupil," řekl Sivok. "Dva týdny zpátky jsem si poranil lýtko, měl jsme tam trochu otok. Od čtvrtka ale trénuji naplno a chci hrát. Kdybych cítil riziko, tak bych do toho nešel," dodal.

Zatím ale i tak není jisté, zda bude nakonec Sivok moci nastoupit, pokud bude protistrana trvat na svém. "Stále se to řeší. Doufám, že se to vykomunikuje, aby to bylo s klubem v pohodě. Řekl jsem, ať se domluví mezi sebou. Trenér mě totiž potřebuje na prosinec, kdy máme nabitý program, a nechce nic riskovat. Proto mě nepostavil ani v sobotu v lize a nejsou nadšení, že bych měl absolvovat reprezentační sraz," konstatoval Sivok.

V Praze už je od minulého týdne. Nejprve dva dny individuálně trénoval s kondičním trenérem Alešem Kaplanem, který dříve spolupracoval i s národním týmem a v současnosti se stará například o basketbalistky USK a české reprezentantky. "S ním individuálně spolupracuji už asi deset let," řekl Sivok. Rovněž absolvoval zdravotní prohlídku u tří renomovaných lékařů Miroslava Sinkuleho, Pavla Koláře i Petra Krejčího, reprezentačního doktora.

přehrát video
Národní tým se sešel před Norskem a Dánskem

"Žádný problém tam není. Kluci budou mít jen regenerační trénink, ale já si chci dát do těla. Když to lýtko bude v pořádku, tak budu chtít hrát, když dostanu tu příležitost," dodal Sivok.

Nastoupit chce i proto, že národní tým čeká důležité kvalifikační utkání s Norskem, ve kterém musejí Češi nutně vyhrát, pokud si chtějí udržet reálnou šanci na postup. "Každý umíme počítat a víme, že tohle utkání musíme zvládnout. Ale nemělo by nás to svazovat. Dostali jsme se pod tlak a musíme vyhrát, ale věříme, že to zlomíme," prohlásil třiatřicetiletý tahoun reprezentace.

Lafatovi bych volal taky

Naději mu dává fakt, že herní výkon podle něj nebyl v předchozích zápasech tak špatný, mužstvo jen nedávalo góly. "Až na Německo, kdy to bylo jednoznačné, to byly zápasy, které jsme měli pod naší kontrolou, ale chyběl tomu gól. Kdybychom ho dali Ázerbájdžánu, tak vyhrajeme 4:0. Ale jak utíkal čas, tak jsem cítil, jak je tým nervóznější a nervóznější, a bylo to těžké," řekl Sivok. "Minulou kvalifikaci jsme z minima těžili maximum, teď to tak není. Ale věřím, že teď už to protrhneme," dodal.

Proto se ani nedivil, že trenér Karel Jarolím zvažoval, že zkusí k návratu z reprezentačního důchodu přemluvit sparťanského kanonýra Davida Lafatu. "Davidovi bych volal taky, on je střelec od přírody, navíc na hřiště jde umřít. Mladí kluci by si z něj měli vzít příklad. Věřím, že kdyby tu v zápasech se Severním Irskem a Ázerbájdžánem byl, tak nějaký gól dá," prohlásil Sivok.

"Ale je mi jasné, že kdybych mu zavolal, tak by mi dal docela rychlou odpověď, že ne. Nepřemluvil bych ho. On už chce mít pohodu. Raději půjde střílet ptáky do lesa. A také si myslím, že když jednou skončí, tak by u toho měl zůstat," dodal.

Reprezentaci nemůže pomoci ani Sivokův klubový spoluhráč Tomáš Necid, který zatím marně čeká na šanci v sestavě Bursasporu. "Místo Necky naskočili jiní a začali jsme vyhrávat. Teď je až třetí útočník, musí čekat na šanci a tu se pak snažit co nejlépe využít. Ale zvládá to velmi dobře. Já bych to snášel mnohem hůř. Maká v trénincích, přidává si, až ho musím brzdit. Je pozitivní," řekl Sivok.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.