ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Nedvěd v Praze předvedl Krásnou hru

Velikost textu:

Praha - Bývalý kapitán české fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd dnes v Praze slavnostně odhalil míč Beau Jeu, s nímž se příští rok bude hrát skupinová fáze mistrovství Evropy. Viceprezident Juventusu Turín na oficiálním balonu turnaje ve Francii ocenil hlavně výborný úchop a střídmější barevné provedení.

Pavel Nedvěd představuje oficiální míč Eura 2016
Pavel Nedvěd představuje oficiální míč Eura 2016

Nejnovější model tradičního dodavatele oficiálních míčů světových i evropských šampionátů se v překladu jmenuje Krásná hra a je vyveden v barvách francouzské trikolóry modré, bílé a červené. Překrývají se na něm písmena Euro a číslice 2016. Díky nové konstrukci svrchního materiálu nabízí vylepšený úchop a viditelnost za letu.

"Musím říct, že je opravdu skvělý. Drží na noze neskutečně. Myslím, že dneska to hráči přivítají. K té noze spíš přibíhá, než aby odskakoval, protože samozřejmě na sobě má vroubek, který tam v minulých rocích moc nebyl," řekl Nedvěd.

přehrát video
Nedvědovi se míč Beau Jeu hodně líbí

Pavel Nedvěd vzkazuje české reprezentaci:

"Přál bych klukům, aby jejich soupeři pro tento balon chodili do branky co nejčastěji, aby se reprezentaci dařilo a hráli s ním jenom dobrý fotbal."

Beau Jeu, který před týdnem při světové premiéře odhalila francouzská fotbalová legenda Zinédine Zidane, se mu líbí víc než předchozí barevnější modely. "Když se vrátím třeba do roku 2010, tak míč Jabulani byl také skvělý, vroubků moc neměl, ale designově a barevně se mi Beau Jeu líbí víc. Mám rád, když je tam hodně bílé barvy. Je to takový spíš klasický balon na fotbal," uvedl držitel Zlatého míče za rok 2003.

Účastníci Eura dostanou Beau Jeu k dispozici na konci listopadu, aby během následujícího půlroku měli všichni stejnou šanci si na míč zvyknout. Pro vyřazovací boje bude ve Francii poprvé v historii použit zvláštní model.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.