MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Dukla otočila duel v Jihlavě a odvezla si tři body

Jihlava – Po čtyřzápasovém čekání se fotbalisté Dukly opět dočkali ligového vítězství. Zadařilo se jim v Jihlavě, kde sice prohrávali, ale duel dokázali otočit a nakonec mohli slavit výhru 2:1. Pražané se díky triumfu posunuli v tabulce na šestou příčku. Domácí, kteří po čtyřech zápasech našli přemožitele, jsou devátí.

Jihlavský Jakub Fulnek (vpředu vlevo) bojuje o míč s Matějem Hanouskem z Dukly
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Do první větší šance se po deseti minutách hry dostala Dukla. V šestnáctce propadl míč k Čajičovi, ale bosenský záložník branku netrefil.

Ve 13. minutě tak udeřili domácí. Na volný přímý kop Vaculíka z levé strany si naskočil Jánoš a hlavou otevřel skóre. Uzdravený středopolař hostující ze Sparty si při prvním jarním startu připsal i premiérový ligový zásah v sezoně.

Pražané však pět minut před pauzou dokázali vyrovnat. Rovněž hlavou, rovněž po standardní situaci a rovněž se o gól zasloužil hráč, který je v klubu na hostování ze Sparty. Centr Bergera našel úplně volného Poloma a obránce hostujícího celku se nemýlil.

Do druhé půle vstoupila lépe Dukla a v 53. minutě se dostala do vedení. Po dalším zaváhání domácí obrany se osamocen zjevil v malém vápně Čajič a nadvakrát prostřelil brankáře Hanuše.

Krátce poté mohl vyrovnat Mešanovič, jenže lobem na gólmana Radu nevyzrál. Vedle branky Dukly pak zamířil i střídající Harba. Výhru hostů nepojistil aktivní Čajič, protože svůj brejk zakončil pouze nepřesnou ranou.

Vysočina Jihlava - Dukla Praha 1:2 (1:1)

Branky: 13. min. Jánoš- 40. Polom, 54. Čajič

Jihlava: Hanuš - Marek, Tlustý, Krejčí, Hybš - Fulnek, Jánoš (65. Jungr), Šulek, Kučera, Vaculík (65. Harba) - Mešanovič (80. Kliment).

Dukla Praha: Rada - Karavajev, Štetina, Polom, Matěj Hanousek (86. Jeřábek) - Marek Hanousek, Čajič, Považanec - Berger (70. Beauguel), Mareš (61. Gedeon), Přikryl.

Luděk Klusáček (trenér Jihlavy): "Nebyl jsem spokojený s výkonem hráčů v prvním
poločase. Paradoxně jsme se dostali do vedení, a to ze standardní situace, která
byla nacvičená. Dukla dala branku z ojedinělé situace. Po přestávce jsme byli
aktivní, jenže k tomu, aby se nám povedlo odpovědět na inkasovanou branku, nám
chybělo štěstí a větší důraz ve vápně soupeře. V nemocnici po operaci jsem byl
do středy, byl se za mnou podívat i realizační tým. Sestavu jsme řešili po
telefonu. Nyní už jsem bez jakéhokoliv omezení a v pořádku."

Luboš Kozel: (trenér Dukly): "Stejně jako třeba v zápase s Plzní jsme měli
problém vstřelit branku. Do zápasu jsme vstoupili pasivně a Jihlava si pomohla
standardkou, ze které se jí podařilo dát vedoucí branku. To s námi otřáslo, ale
naštěstí se nám podařilo vstřelit vyrovnávací gól ještě před přestávkou, kdy
jsme si i my pomohli standardní situací. Po přestávce byl soupeř aktivní, ale my