ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Viktoriáni se vrací k tréninku a znají nový termín utkání se Slavií

Velikost textu:
aktualizováno 9. 3. 2015 16:30

Praha - Fotbalisté Plzně se po pětidenní pauze zaviněné infekčním onemocněním většiny hráčů vrátili k tréninku. Viktoria, které bylo kvůli problémům odloženo ligové utkání se Slavií, by tak měla nedělní zápas na hřišti Dukly odehrát ve stanoveném termínu. Odložený zápas 19. kola Synot ligy proti Slavii sehrají Plzeňští ve středu 18. března od 18:00.

Fotbalisté Viktorie Plzeň
Fotbalisté Viktorie Plzeň

"Po dohodě se zástupci FAČR i Slavie Praha byl zvolen středeční termín především kvůli následujícímu víkendovému zápasu. S ohledem na fakt, že na utkání se Slavií zbývalo už minulý týden jen několik desítek vstupenek, jsme prosazovali pozdější výkop zápasu hraného ve všední den. Odložený duel tak ve středu začne v 18:00," řekl plzeňský tiskový mluvčí Pavel Pillár.

Všechny zakoupené vstupenky budou platné pro náhradní termín. Pokud fanouškům nebude vyhovovat, mohou vstupenku do příštího úterý do 17:00 vrátit a dostanou zpět peníze. S ohledem na středeční dohrávku došlo k přesunu následného utkání 21. kola mezi Brnem a Slavií z pátku na neděli s výkopem v 18:00.

Plzeň minulý týden ve středu musela z rozhodnutí krajské hygienické stanice ukončit tréninkový proces a vnitřní prostory stadionu v čele s hráčskou kabinou, rehabilitačními prostory i posilovnou prošly rozsáhlou dezinfekcí. Dnes se kompletní tým podrobil lékařskému vyšetření, po kterém byla preventivní opatření zrušena. Mimo hru jsou už pouze čtyři hráči.

"Viktoria tak najíždí na standardní tréninkový režim, v pondělí hráči absolvují protažení v posilovně a lehký výběh na hřišti. V tuto chvíli počítáme s tím, že nedělní duel na hřišti Dukly se odehraje ve stanoveném termínu," uvedl Pillár.

Trenér Miroslav Koubek doufá, že vynucená pauza se na vedoucím týmu tabulky příliš nepromítne. Na Plzeň, která má sice odložený zápas k dobru, se totiž bodově dotáhla Sparta. "Pro nás je to komplikace z několika důvodů. Samotné odložení zápasu pro nás znamená ztrátu pravidelného rytmu a teprve uvidíme, co to s námi udělá po fyzické stránce," prohlásil.

"Musíme počítat s určitým oslabením organismu u více než poloviny kádru. Není to jednoduchá ani standardní situace, stalo se to ale celkem záhy po zimní přípravě," přidal Koubek. "V této době mají všechna mužstva vysokou tréninkovou připravenost a já věřím, že i díky tomu se s prodělanou virózou dokážou hráči po fyzické stránce v relativně krátkém časovém úseku srovnat," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.