ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Majitel Baníku Šafarčík chtěl diskutovat s Ultras, ti to odmítli

Velikost textu:
aktualizováno 16. 2. 2015 17:22

Ostrava - Zástupci ostravských fotbalových fanoušků odmítli návrh majitele Baníku Petra Šafarčíka k otevřené diskusi. Ultras naopak trvají na tom, že za současných poměrů v klubu nebudou navštěvovat domácí zápasy Baníku.

Petr Šafarčík
Petr Šafarčík

Šafarčík vyzval příznivce k setkání u jednoho stolu v reakci na sobotní incident z přípravného utkání Baníku s Myjavou. Fanoušci v něm vnikli na hrací plochu, přerušili zápas a v krátkém prohlášení oznámili vyhlášení bojkotu domácích ligových zápasů kvůli dlouhodobé klubové politice.

Ultras však Šafarčíkovu výzvu odmítli. "V minulosti jsme podobnou diskusi několikrát podstupovali. K ničemu konstruktivnímu nikdy nevedla. Pan Šafarčík nalezl výmluvu (v horším případě lež) na jakoukoliv výhradu vůči počínání jeho samotného nebo členů jeho vedení," uvedli Ultras Baník na svém webu.

 • Fanoušci Baníku Ostrava
  Fanoušci Baníku Ostrava autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK
 • Majitel ostravského Baníku Petr Šafarčík a Milan Baroš
  Majitel ostravského Baníku Petr Šafarčík a Milan Baroš autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK

Baník je s částí svých fanoušků rozhádaný od loňského ledna kvůli způsobu vyhazovu dlouholeté opory Martina Lukeše z kádru. Další olej do ohně vedení klubu přililo v létě při zavádění nových bezpečnostních opatření a vstupenek na jméno.

Příznivci klub obvinili z nadměrného vyžadování osobních identifikačních údajů a kauzou se nyní zabývá i Úřad pro ochranu osobních údajů. Během posledních měsíců situaci ještě zhoršil soudní spor Baníku s útočníkem Václavem Svěrkošem nebo propuštění trenéra Martina Svědíka.

přehrát video
Baník čeká na odblokování přestupů, válka s fanoušky trvá
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.