ČTsport

ČTsport
úterý 18. září 2018 Kryštof

Gól číslo 253 a překonaný rekord. Messi v La lize slavil

Velikost textu:

Barcelona - Lionel Messi po hattricku proti Seville, kterou poté jeho Barcelona porazila 5:1, ve španělské lize překonal 59 let starý rekord Telma Zarry v počtu vstřelených branek. Sedmadvacetiletý Argentinec potřeboval na 253 branek 289 utkání. Rekord věnoval fanouškům.

Lionel Messi
Lionel Messi

"Když jsem vstřelil tento gól, vůbec mě nenapadlo, že bych mohl zlomit nějaký rekord, natož ten, který předtím držel velký Telmo Zarra," řekl Messi. Proti Albecete se tehdy trefil v sedmnácti letech po přihrávce svého barcelonského předchůdce Ronaldinha. "Dosáhl jsem toho jen díky podpoře, kterou během kariéry dostávám od mnoha lidí. Proto bych tento úspěch rád věnoval vám všem i těm, co už tu s námi nejsou a nikdy na ně nezapomenu. Děkuji všem, že za mnou stojíte," vzkázal fanouškům Messi.

Messi potřeboval k 253 brankám 289 zápasů, zatímco Zarrovi v dresu Athleticu Bilbao stačilo k 251 trefám "jen" 271 utkání v letech 1940-1955. "Nikdy mě ani nenapadlo, že by mohl někdo překonat Zarru, který hrál v éře s převahou útočníků nad obránci," řekl barcelonský trenér Louis Enrique. "Messiho nelze s nikým srovnávat, je jeden svého druhu a nikdo takový už nebude. Jsme šťastní, že ho tady můžeme mít, a uvidíme, na jakém čísle se jeho rekord zastaví," přidal někdejší útočník.

Když kapitán argentinské reprezentace na Nou Campu v 72. minutě Zarru vymazal z čela historických tabulek, spoluhráči ho při oslavě několikrát vyhodili do vzduchu. Prý šlo o naprosto spontánní reakci. "Leo si tento neuvěřitelný rekord zaslouží jako hráč i jako člověk," prohlásil kapitán Xavi. "Je tady šťastný, což jsme mohli zase jednou všichni vidět. Když je Leo šťastný, Barca je šťastná," přidal zkušený záložník.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.