MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Derby ovládly fotbalistky Sparty a vystřídaly Slavii na prvním místě

Praha – Novými lídryněmi fotbalové ligy žen se staly hráčky Sparty. Ty v derby pražských "S" zdolaly Slavii 2:1 a vystřídaly ji v čele tabulky. Před svými největšími rivalkami mají čtyři kola před koncem soutěže náskok jednoho bodu.

Utkání fotbalistek Slavia - Sparta
zdroj: ČTK autor: kammermayer milan

Bylo to letos už třetí derby sparťanek proti slávistkám, liga žen totiž má po základní části ještě nadstavbu. Sparta se do vedení dostala již ve 13. minutě po krásné akci. Bartoňová se na hranici vápna zasekávačkou zbavila hned dvou protihráček a křižnou ranou nedala brankářce sešívaných šanci.

Domácí Slavia však za pět minut srovnala po obrovské chybě brankářky Sparty Vrašatové, které proklouzla střela Petry Divišové z více než 25 metrů mezi nohama.

Slabou chvíli si ale vybrala i obrana domácích. Střelu Krejčiříkové si do vlastní sítě srazila Adéla Odehnalová a sparťanky tak mohly slavit veledůležitý zisk tří bodů.