ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Koubek končí kvůli termínům u "devatenáctky", povede pouze Slavii

Velikost textu:

Praha – V podzimní části sezony řešil kolizi termínů mezi reprezentací do 19 let a Slavií leteckým přesunem, na jaře se již s tímto problémem nebude muset potýkat. Kouč sešívaných Miroslav Koubek se kvůli dalším termínovým shodám rozhodl skončit na lavičce "devatenáctky". V tiskové zprávě o tom informovala asociace.

Miroslav Koubek
Miroslav Koubek

Dvaašedesátiletý Koubek trénoval devatenáctku od loňského léta. Poté, co se v září stal koučem Slavie, vedl oba výběry. V říjnu před ligovým zápasem Slavie v Plzni absolvoval ve Slezsku s mladíky kvalifikaci mistrovství Evropy a pak se musel letecky přesunout na západ Čech k utkání pražského celku.

Devatenáctka pod jeho vedením postoupila z úvodní části evropské kvalifikace. "Trenér Koubek odevzdává dobře připravený tým, který má šanci dosáhnout dalších úspěchů," uvedl technický ředitel asociace Dušan Fitzel.

Kdo povede devatenáctku na konci května ve druhé části kvalifikace o Euro, zatím není jisté. Pravomoci hlavního trenéra zatím převzal asistent Jiří Saňák. Další akce čeká mladíky na začátku března, kdy nastoupí ve dvou přípravných zápasech v Srbsku.

"Nemusíme nikam pospíchat, tým v lednu a únoru žádnou společnou akci nemá. Nového trenéra bychom chtěli oznámit na začátku března, možná se to ale stane i dřív," dodal Fitzel.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.