ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Temné vyhlídky se potvrdily. Mahmutovič si v sezoně už zřejmě nezahraje

Velikost textu:

Teplice - Nejlepší střelec ligy Aidin Mahmutovič z Teplic si v této sezoně už zřejmě nezahraje. Dnešní vyšetření u něj definitivně potvrdilo přetržení zkříženého vazu v levém koleně, které si poranil v sobotním duelu na hřišti pražské Sparty. Bosenský forvard a autor deseti gólů v tomto ročníku brzy absolvuje operaci, po níž ho čeká zhruba půlroční pauza.

Aidin Mahmutovič
Aidin Mahmutovič

"Dnes jsme nedostali dobrou zprávu, ale už jsme s ní dopředu trochu počítali a byli s tím smíření. Malá tragédie to ale je pro Aidina," řekl ředitel FK Teplice František Hrdlička. Termín operace zatím ještě není znám. "Ale mělo by to být v nejbližší možné době," podotkl Hrdlička.

Sedmadvacetiletého Mahmutoviče potkalo zranění v nejhorší možnou chvíli. S Teplicemi, kterým po 13. kole patří třetí pozice, mohl útočit na čelné příčky v nejvyšší soutěži a také na korunu pro nejlepšího střelce ligy. Navíc snil o tom, že bude bojovat o pozvánku do bosenské reprezentace, která se premiérově probojovala na světový šampionát. Mahmutovič si také dělal zálusk na zahraniční angažmá. Na to všechno teď musí zapomenout.

Teplická marodka bobtná

Mahmutovič navíc rozšiřuje už tak dost početnou teplickou marodku. Stejné zranění jako on v létě utrpěl obránce Tomáš Vondrášek a nedávno také stoper Michael Lüftner. Na podzim si už nezachytá ani gólman Tomáš Grigar, který má poraněná třísla. Tepličtí už alespoň mohou využít dalšího obránce Davida Jablonského. Tomu odvolací a revizní komise v úterý zrušila trest disciplinárky, která hráči pozastavila činnost za jeho účast v údajné sázkařské aféře.

Severočeši podle Hrdličky v zimní pauze budou muset zvážit rozšíření kádru. "Nejsme teď v úplně jednoduché pozici. Sedneme si a všechno vyhodnotíme, protože současná situace už trochu začíná připomínat kalamitu. Škoda, že je to ve chvíli, kdy se nám dařilo," dodal Hrdlička.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.