ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Darida přestoupil do Freiburgu, je jeho nejdražší posilou v historii

Velikost textu:
aktualizováno 29. 8. 2013 13:21

Freiburg (Německo) - Spekulace potvrzeny. Vladimír Darida odchází z mistrovské Plzně do Freiburgu. Ten by měl za jednu z reprezentačních opor zaplatit čtyři miliony eur (103 milionů korun), podle jiných zdrojů to ale může být až o čtvrtinu více. Tak i tak bude Darida pro bundesligový klub nejdražší posilou v historii. Start v předkole LM mu nebude bránit, aby si s Freiburgem zahrál Evropskou ligu.

Darida se raduje se spoluhráči
Darida se raduje se spoluhráči

Zájem Freiburgu trval od srpna, Plzeň však chtěla, aby jí Darida nejprve pomohl vybojovat Ligu mistrů. To se díky úspěšně zvládnutému 4. předkolu s Mariborem splnilo a hráč tak může jít zkusit štěstí do Bundesligy. Následuje Václava Kadlece, který nedávno zamířil ze Sparty do Frankfurtu.

Darida se ve Freiburgu potká s bývalým spoluhráčem z Plzně Václavem Pilařem, který je v týmu na hostování z Wolfsburgu, a také s Pavlem Krmašem. A zároveň se silnou konkurencí, jelikož klub už v létě přivedl na jeho post švýcarského reprezentanta Gelsona Fernandese a z Arsenalu Francise Coquelina. "Jsem strašně rád, že to dopadlo. Je to nová výzva a věřím, že to zvládnu," uvedl Darida.

Šéf Viktorie Tomáš Paclík: "Vláďa chtěl udělat další krok ve své kariéře. Definitivní rozhodnutí padlo při tom, co jsme se spolu bavili mezi čtyřma očima. Vláďa mi řekl, že chce jít, i kdybychom hráli Ligu mistrů."

Třiadvacetiletý Darida je odchovancem Plzně, pouze v roce 2011 odešel na hostování do Sokolova, kde si zvykal na dospělý fotbal. Po návratu se hned stal oporou Plzně, v jejíž sestavě nahradil Petra Jiráčka po jeho odchodu rovněž do Německa.

V české lize stihl odehrát 61 zápasů a vstřelil 11 gólů. Měl velký podíl na loňském úspěšném tažení Plzně Evropskou ligou i na jarním zisku titulu. Od loňského mistrovství Evropy je rovněž stálicí národního týmu, za který odehrál 14 zápasů.

Daridův agent Ondřej Chovanec: "Je to největší transfer posledních deseti, možná patnácti let směrem ven z České republiky."

Po jeho odchodu zaujme jeho místo v sestavě Plzně vedle kapitána Pavla Horvátha pravděpodobně talentovaný Tomáš Hořava, kterého Plzeň v létě přivedla z Olomouce. Další případnou náhradou je Marek Hanousek, který se rozehrává v rezervě po dlouhodobém zranění a čeká na šanci.

Západočeši se poohlížejí také po možné náhradě v jiných klubech. Spekuluje se, že by mohlo jít například o jablonecké Ondřeje Vaňka s Janem Kopicem či olomouckého Martina Pospíšila. "Ale nebudeme to dělat za každou cenu. Máme i v našem kádru dost možností, jak hrát. Jsme schopni to vyřešit, i kdyby nikdo nepřišel," řekl Paclík.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.