ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Brankář Štěch podepsal ve West Hamu první profesionální smlouvu

Velikost textu:

Londýn - Své první profesionální angažmá získal v anglickém klubu West Ham United český fotbalový brankář Marek Štěch. Osmnáctiletý gólman, který vyrůstal ve Spartě, strávil poslední dva roky v mládežnickém centru londýnského klubu. Nyní už se ocitl v kádru profesionálního mužstva, kde ho čeká boj o post dvojky pro nadcházející sezonu.

Brankář Marek Štěch
Brankář Marek Štěch

Do Anglie odešel Štěch před dvěma lety s vizí, že se bude připravovat v juniorských výběrech West Hamu na šanci, kterou by dostal od svého krajana, trenéra gólmanů Luďka Mikloška. Příležitosti se může dočkat nyní. "Nastoupil do přípravy a dostane možnost bojovat o pozici klubové dvojky," uvedl hráčův agent Martin Říha, který s hráčem ve čtvrtek večer v Londýně kontrakt podepsal.

Marek Štěch patří mezi největší české brankářské talenty a mnozí experti mu dokonce předpovídají, že by mohl navázat svou kariérou na Petra Čecha. Před rokem byl vyhlášen nejlepším českým fotbalistou v kategorii mladšího dorostu za rok 2006.

Věkově Štěch patří do kádru současné devatenáctky, kterou čeká v nadcházejících dnech evropský šampionát na domácí půdě, ale v nominací chybí. Teprve nedávno se totiž zotavil po několikaměsíčním zranění.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.