BBV po 25 letech

Hradec Králové postoupil bez větších potíží do 3. kola

Dvůr Králové - Fotbalisté Hradce Králové postoupili do 3. kola Poháru České pošty po výhře 4:1 v "královském" derby s divizním Dvorem Králové. Prvoligový celek sice prohrával, ale ještě do poločasu výsledek otočil. Dalším soupeřem mu budou druholigoví Bohemians Praha.

Fotbal
zdroj: Isifa

Divizní celek favorita zápasu zaskočil a už v 15. minutě vedl po gólu z přímého kopu v podání Podolníka. Hradec se v lize trápí s koncovkou, dnes však dokázal být produktivní a třemi góly během 13 minut zvrátil skóre ve svůj prospěch.

Nejprve srovnal Bosňan Harba, o pět minut později vstřelil vítězný gól Uškovič, který využil nedorozumění v obraně Dvora Králové. Klíčový pak byl gól do šatny po tečované ráně Pávka, který definitivně zlomil odpor domácích.

Definitivu dal výsledku v poslední minutě po brejku svým druhým gólem v utkání Harba.