ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Evropská liga více vydělá, týmy dostanou větší bonusy

Velikost textu:

Nyon - Evropská fotbalová unie UEFA odhaduje, že Evropská liga by měla zvýšit své příjmy oproti minulé sezoně. UEFA navíc převede 40 milionů eur do druhého z evropských pohárů z prestižnější a lépe vydělávající Ligy mistrů. Zvyšovat se tak budou prémie pro účastníky Evropské ligy. Jen za účast v základní skupině, o níž budou usilovat Sparta, Liberec a Plzeň, dostane každý klub 1,3 milionu eur, což je o 300 tisíc víc než dosud.

Evropská liga
Evropská liga

UEFA zveřejnila odhad výnosů z Evropské ligy, která by měla za televizní a reklamní práva vynést celkem 225 milionů eur, což představuje narůst o 15 milionů. Vedle toho výkonný výbor již dříve rozhodl, že převede 40 milionů eur z Ligy mistrů, aby zmenšil finanční propast mezi oběma soutěžemi. V Champions League se pro srovnání protočí ročně více než miliarda eur.

V Evropské lize dostane v této sezoně klub za každé předkolo 100 tisíc eur. Postup do základní skupiny pak znamená dalších 1,3 milionu. Ve skupině je za výhru 200 tisíc, za remízu polovina a další prémie jsou odstupňovány za postup ve vyřazovací části. Vítěz Evropské ligy tak může vydělat jen na prémiích 9,9 milionu eur.

Vedle toho pak dostanou kluby další bonusy, které už nezávisí na výsledcích, ale na síle televizního a marketingového trhu v jejich zemi.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.