ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina
Gambrinus liga

Plzeň testuje arménského reprezentanta Malakjana

Velikost textu:

Plzeň – V českém prostředí exotického fotbalistu testuje Viktoria Plzeň. Na desetidenní zkoušce je v západočeské metropoli arménský reprezentant Edgar Malakjan. Jednadvacetiletého krajního záložníka si Plzeňští vyhlédli v předkole Ligy mistrů v dvojzápase s Pjunikem Jerevan, za nějž Malakjan nastupuje. Plzni dokonce dokázal vstřelit gól.

Trenér Plzně Pavel Vrba
Trenér Plzně Pavel Vrba

"Udělal na nás velmi dobrý dojem. Je to věkově velmi zajímavý hráč, navíc hraje na stejné pozici jako odcházející Václav Pilař. Edgar dostane prostor už v sobotním utkání v Domažlicích, stihnout by měl také následující duel na hřišti Sokolova," řekl trenér Pavel Vrba.

Vedení Plzně by chtělo mít jasno o případném Malakjanově angažování do odjezdu na soustředění do Rakouska. "Věřím, že prokáže svoji kvalitu, kvůli které jsme jej v minulém roce bedlivě sledovali. Veškeré další náležitosti případného přestupu bychom s arménským týmem řešili až po skončení testování, v případě pozitivního výsledku by již s námi hráč odcestoval do Rakouska," řekl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Malakjan si zahrál v září za arménskou jednadvacítku proti té české a brankou přispěl k remíze 1:1. "Po skončení zápasu jsme si stačili krátce popovídat s Vláďou Daridou. Ani ve snu by mě tehdy nenapadlo, že se třeba jednou potkáme ve stejném týmu," řekl Malakjan. "Je to pro mě velká šance a výzva zároveň. Rád bych tady dokázal, že fotbal hrát umím," dodal.

V 21 letech má rodák z Jerevanu na kontě už 102 ligových startů a 12 branek za Pjunik a zahrál si také ve 12 zápasech seniorské reprezentace, v níž debutoval v 18 letech.

Zdroj: AAP

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.