ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Abramovič plánuje přestavět slavnou elektrárnu na nový stadion Chelsea

Velikost textu:
aktualizováno 4. 5. 2012 17:29

Londýn - Majitel londýnského fotbalového klubu Chelsea Roman Abramovič hodlá pro nový stadion svého týmu zakoupit pozemek s proslulou tepelnou elektrárnou Battersea. Podle dnešního prohlášení klubu, za který chytá český reprezentační brankář Petr Čech, by tam měl vyrůst stadion pro 60 000 diváků.

Elektrárna Battersea
Elektrárna Battersea

Finalistu Ligy mistrů trápí právě malá kapacita hlediště současného stadionu, na němž Chelsea hraje už od roku 1905. Tribuny Stamford Bridge pojmou necelých 42 000 fanoušků, což je ve srovnání s jinými anglickými i evropskými velkokluby málo.

Nová arena fotbalistů Chelsea by měla vyrůst téměř u břehu Temže, hned vedle elektrárny Battersea, která se po svém uzavření v roce 1983 stala symbolem industriální minulosti Londýna. Proslavila ji i hudební skupina Pink Floyd, která stavbu se čtyřmi typickými komíny použila na obalu svého alba Animals.

Situaci ovšem ztěžují komplikované vlastnické vztahy. Na Stamford Bridge má totiž malý majetkový podíl skupina fanoušků sdružená v organizaci Chelsea Pitch Owners, která vlastní všechny ochranné známky i název klubu. Pokud by se proti stěhování postavila, musel by se klub obejít bez svého tradičního názvu.

Pozemky s elektrárnou Battersea, vzdálené necelých pět kilometrů od Stamford Bridge, by mohly Abramoviče údajně přijít až na 400 milionů liber (12,3 miliardy korun).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.